Окупаційна влада на Запоріжжі розповсюджує фейк про обмін військовополоненимиПредставники окупаційної влади у Запорізькій області поширюють інформацію про те, що в межах обміну полоненими, який відбувся 3 січня, Україні вдалося повернути з полону тільки 173 людей в обмін на 248 росіян.

Так, колаборант, що йменує себе головою загальноросійського громадського руху «Мы вместе с Россией» та очільником комісії з питань «суверенітету, патріотичних проектів та підтримки ветеранів громадської палати РФ Володимир Рогов на однойменному телеграм-каналі поширив допис щодо обміну полоненими, стверджуючи, що нібито додатково рф отримала 75 військових за пʼятьох командирів оборони Азовсталі, які влітку повернулися в Україну з Туреччини

«Обмен пленными был произведён на Белгородском направлении, 248 россиян обменяли на 173 пленных ВСУшников.Такие цифры не случайны, русских воинов значительно больше, так как 8 месяцев назад они должны были вернуться в Россию взамен пятерых боевиков "Азова". Тогда представители режима Зеленского по своей природной тупости решили "кинуть" и не отдать 75 россиян, получив пятерых "азовцев", таким образом все обмены встали. При этом украинские информационные помойки рассказывали, что "обмены не проводят русские"», - зазначив Рогов.

І це – фейк. Насправді ж в Україну повернулися 230 людей, серед яких: 130 військовослужбовців, 55 нацгвардійців, 38 прикордонників, 1 поліціянт і 6 цивільних.

Центр стратегічних комунікацій пояснює, що про повернення з полону саме такої кількості українських бійців повідомив глава держави й інші структури, які були причетні до обміну.

«Російська пропаганда цією брехнею намагається викликати недовіру до української влади та нав'язати думку, що українській владі "начхати на долі полонених". Подібні вигадки розповсюджуються кремлем щоразу, коли йдеться про обмін полоненими», — зазначили в СтраКомі.

Представник українського координаційного штабу поводження з військовополоненими Петро Яценко заявив 17 листопада, що Росія ввела заморозку обміну військовополоненими влітку 2023 року з невстановлених причин. За останні кілька тижнів сталося кілька інцидентів, коли російські війська явно порушили Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими, у тому числі використовували колишніх українських полонених як живий щит».

Нагадаємо, що Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими зазначав, що обмін, який відбувся 3 січня, став найбільшим за кількістю повернутих захисників. Серед звільнених 230 українців та українок були, зокрема: 130 представників Збройних сил України. Серед них 14 із тероборони та 14 — із Військово-морських сил; 55 нацгвардійців; 38 прикордонників; 1 поліціянт; 6 цивільних, які були незаконно позбавлені волі. Також додому повернулися, зокрема, семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, і нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС.

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW