Дев'ять вражаючих астрономічних подій: що можна буде спостерігати в небі 2024 рокуНазвано дев'ять вражаючих астрономічних подій, які можна буде спостерігати в небі 2024 року. Деякі події будуть помітні лише з певних місць на Землі, але більшість будуть помітними для усіх мешканців планети.

Редакція сайту 056 розкаже про них.

На любителів помилуватися нічним небом у 2024 році очікує ціла низка астрономічних подій, які варто побачити. Серед них – повне затемнення сонця та вражаючі метеоритні дощі. National Geographic склав графік подій із зазначенням часу та місця.

18 січня: Юпітер і Місяць станцюють разом

Рік починається з привабливого поєднання двох яскравих сусідніх світів: Місяця та Юпітера. Найбільша планета Сонячної системи домінуватиме на вечірньому небі 18 січня, з’являючись поруч із сяючим півмісяцем.

Якщо ви раптом пропустите це січневе поєднання, не хвилюйтеся – Юпітер і Місяць знову зустрінуться на небі 14 лютого, 13 березня та 10 квітня в серії таких поєднань, які слідують за місячними циклами Місяця навколо Землі.

Кожна пара буде унікальною по-своєму, а місяць буде представлений у різних фазах і орієнтаціях поруч із гігантом Юпітера. Направте бінокль на Юпітер, щоб спостерігати за його власною свитою з чотирьох великих супутників, які вишикувалися поруч.

8 квітня: повне сонячне затемнення перетне Північну Америку

Головною небесною подією року стане приголомшливе повне сонячне затемнення, яке затьмарить небо для мільйонів спостерігачів по всій Північній Америці, оскільки місяць повністю закриє сонце. Шлях повноти, де весь диск Сонця буде закритий Місяцем, пройде через чотири штати Мексики, 15 штатів США від Техасу до Мену і п’ять канадських провінцій у східній частині країни. 

Квітень: яскрава комета пройде поблизу Землі

Гігантська комета, втричі більша за гору Еверест, під назвою 12P/Понс-Брукс швидко прокладає свій шлях до внутрішньої частини Сонячної системи. Кріовулканічна комета, що складається переважно з льоду, пилу та газу, зазнала кількох спалахів у 2023 році, і вона здивувала астрономів своїм швидким збільшенням яскравості. Очікується, що в березні, коли комета наблизиться до Сонця, вона дійсно прискориться через збільшення сили тяжіння нашої зірки.

До квітня її можна буде навіть побачити неозброєним оком одразу після заходу сонця на західній частині неба. Шукайте її 12 квітня, коли комета проходитиме біля блискучого Юпітера, що полегшить її відстеження. А через дев’ять днів, 21 квітня, комета Понса-Брукса досягне своєї найближчої точки до Сонця і може досягти піку яскравості, забезпечуючи одну з найкращих можливостей побачити її. 

Також обов’язково шукайте комету під час повного сонячного затемнення 8 квітня, коли вона з’явиться близько до затемненого сонця, потенційно видима в бінокль або навіть неозброєним оком, якщо вона спалахне — рідкісний небесний дует, який обіцяє незабутнє небесне шоу!

4 травня: пік метеорного потоку Ета-Акваріди 

У 2024 році умови обіцяють бути ідеальними для метеорного дощу. Найкращі краєвиди очікуються в передсвітанкові години 4 травня, коли спадаючий півмісяць не зійде до самого світанку, а це означає, що особливо темне небо дозволить звіздарям побачити навіть найслабкіші падаючі зірки.

Радіант потоку, де, здається, виникають окремі метеори, буде знаходитись близько до південно-східного горизонту в межах однойменного сузір’я потоку Водолія. Завдяки такому розташуванню небесне шоу трохи сприятливіше для спостерігачів у південній півкулі.

12 і 13 серпня: пік Персеїд 

Цей рік обіцяє бути особливо вдалим для Персеїд, оскільки пік метеорного дощу збігається з темним безмісячним небом. Зростаючий Місяць зайде близько опівночі, забезпечуючи чудові умови для перегляду ввечері та перед світанком. Північна півкуля є кращою для цього потоку, оскільки метеори проходитимуть біля сузір’я Персея, яке лежить близько до горизонту для тих, хто живе в далеких південних широтах.

Вересень і жовтень: прибуття комети C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS)

Небесне тіло A3 Цучіньшань-АТЛАС вперше помітили в лютому 2023 року. Як очікується, воно подарує приголомшливе видовище наприкінці 2024 року. На початку літа його можна буде побачити на вечірньому небі, і його можна буде спостерігати в любительські телескопи.

З наближенням вересня орбіта комети вперше за 80 000 років наблизить її як до Сонця, так і до Землі. Астрономи очікують, що вона може стати яскравішою і, можливо, стати видимою у бінокль або навіть неозброєним оком, з’явившись низько на східному небі до сходу сонця в південних широтах.

Якщо комета переживе свою подорож навколо Сонця, найкращий час для спостерігачів у Північній півкулі розпочнеться приблизно 12 жовтня. Щоночі вона підніматиметься вище у вечірнє небо, тому комета поступово стане помітнішою. 

17 вересня: Сатурн потоваришує з Місяцем

Останні чотири місяці року запропонують вишукану послідовність небесних орієнтацій, оскільки Місяць і Сатурн будуть зближуватися раз на місяць, починаючи з 17 вересня. Приголомшливе видовище, видиме неозброєним оком, повториться 14 і 15 жовтня, 11 листопада та 8 грудня.

Два яскраві світи можна буде побачити незабаром після заходу сонця, і проміжок між ними буде ідеальним для бінокля з невеликим збільшенням, причому обидва об’єкти можна буде легко спостерігати разом, хоча вони будуть недостатньо близькі, щоб спостерігати разом у телескоп. Контраст кольорів також зробить пару візуально вражаючою, завдяки сріблястому місячному світінню поруч із виразним жовтим відтінком гігантської планети.

2 жовтня: вогняне кільце в небі

Щасливі спостерігачі в Західній півкулі побачать друге сонячне затемнення 2024 року. Шлях вогняного кільця, або кільцевого затемнення, здебільшого перетне Тихий океан, обмежуючи видимість із суші кількома місцями.

Перше спостереження затемнення з суші відбудеться на мальовничому острові Пасхи о 14:07 за місцевим часом (19:07 UTC). Мешканці там стануть свідками вражаючих 6 хвилин і 23 секунд кільцевості — максимальної частини затемнення, коли Місяць знаходиться перед сонячним диском, залишаючи кільце сонячного світла навколо його краю. Це явище відбувається, коли Місяць знаходиться далі від Землі, ніж під час повного сонячного затемнення, і тому виглядає меншим на небі.

Потім затемнення охопить південну частину Чилі та швидко переміститься через гори Анди в Аргентину. Тим часом часткове затемнення сонця буде видно мільйонам спостерігачів на більшій частині південної частини Південної Америки.

4 грудня: Венера та півмісяць зустрінуться після заходу сонця

Подарунок на ранні свята чекає на звіздарів, оскільки два найяскравіші об’єкти після Сонця, Місяць і Венера, об’єднують свої сили на ранньому вечірньому небі. Ці два світи будуть досить близько, щоб спостерігати їх разом у бінокль, і на додаток Венера буде виглядати як мініатюрна версія чверті Місяця в любительські телескопи. Усе, що вам потрібно зробити, щоб насолодитися небесним вирівнюванням, це шукати місяць одразу після того, як сонце зайде 4 грудня.

Цікаві астрономічні явища 2024

 • 8 квітня - повне сонячне затемнення, яке буде видно у Північній Америці.
 • 6 травня - метеорний потік Ета-Акваріди
 • 4 червня – проходження Меркурія перед Юпітером.
 • 18 вересня – часткове місячне затемнення. Його можна буде спостерігати у Північній та Південній Америці, Європі та Африці.
 • 2 жовтня – кільцеве сонячне затемнення, його зможуть побачити жителі Південної Америки.
 • Поява комети 12P (яка досягне перигелію 21 квітня).
 • Місяць затьмарить Сатурн 10 разів у 2024 році.
 • Місяць затьмарить Спіку вісім разів та Антарес 14 разів у 2024 році.
 • Сонячна активність зростає перед піком 25-го сонячного циклу.
 • Місяць рухається до великого місячного стояння в січні 2025 року.
 • Кінець 2024 - комета C/2023 A3 Tsuchinshan-ATLAS стане яскравішою.
 • Листопад – метеорний потік Леоніди.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW