Водохреща 2024: нова дата, історія, прикмети і що не можна робитиВодохреща – це одне з найважливіших православних свят. В цю урочистість згадують хрещення Ісуса Христа в річці Йордан та його явлення народу як Спасителя та Месії. В 2024 році через перехід на новоюліанський календар дата урочистості зміниться. Відтепер Водохреща буде не 19 січня, а 6 січня.

Нова дата

Хрещення більше не відзначатимуть 19 січня. Тепер свято Хрещення Господнє ми відзначатимемо на 13 днів раніше, ніж раніше, тобто 6 січня. 2024 року цей день випаде на суботу. Дата урочистості змінилася через перехід Православної церкви України на новоюліанський календар.

Історія Водохрещі

Свято присвячене обряду хрещення Ісуса у річці Йордан у віці 30 років. Провів ритуал проповідник Іоанн Предтеча, якого після цього назвали Хрестителем. Згідно з Біблією, під час ритуалу небеса відкрилися і на Ісуса зійшов Святий Дух, який набув форми білого голуба. Таким чином усі присутні переконалися, що Ісус справді є Син Божий. Тому свято також відоме під назвою Богоявлення.

Своїм вчинком Ісус показав, що обряд хрещення є священним та обов'язковим для кожного християнина – навіть для Сина Божого. Християни вірять, що з того часу вода в річці Йордан щороку на Водохрещу змінює свою течію.

Традиції і заборони Водохрещі

На Водохреща в українців прийнято вирізати ополонку у формі хреста в льоді на водоймах. Священики освячують воду на річках і озерах, після чого віруючі пірнають у воду, наслідуючи Христа. Також з освячених ополонок набирають воду, вірячи, що вона має цілющу і очищувальну силу. В останні роки через теплу зиму традиції хрещенських купань в Україні не дотримуються.

Існують також деякі заборони на Водохрещу:

  • як і в будь-яке інше церковне свято, не можна в цей день сваритися з близькими, лихословити, заздрити і бажати зла іншим людям;
  • не можна займатися ворожіннями і магічними ритуалами;
  • в ополонку з освяченою водою не можна плювати, кидати сміття, виливати відходи;
  • поруч з такою водою не можна лаятися, інакше вона може втратити святі властивості;
  • не можна купатися на Водохреща, якщо у вас є симптоми ГРВІ, проблеми з легенями і серцем, судоми і в цілому будь-які проблеми зі здоров'ям;
  • суворо заборонено занурюватися в ополонку під "градусом". Це дуже небезпечно;
  • категорично заборонено в цей день занурюватися в диких і необладнаних місцях.

Досі не підписані на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua"? Тоді скоріше долучайтесь, щоб завжди бути в курсі всіх подій.

Раніше ми розповідали про те, що мешканців Києва закликають відмовитися від купання у водоймах на Водохреща. Причиною для цього є можливі провокації проти вірян. Тому містян просять утриматись від занурення в ополонки та не влаштовувати масові зібрання з нагоди свята Водохреща 6 січня.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW