Пірнання у ополонку з кожним роком набувало у Маріуполі все більшої популярності. Чи то через рекламу (бо міська влада щороку влаштовувала на організованому місці пірнань свято з музикою їжею та гарячим чаєм), чи то через посилення віри у цілющу силу хрещенської води.
Колишній очільник водолазної служби міськради Олександр Татай (його доля не відома, мав поранення 24 лютого у Маріуполі, де зараз - інформація є різна, але не підтверджена) кожного року рахував тих, хто приходив на організовані місця купань і повідомляв про чергові рекорди.
Але в січні 2020 вся ця історія дійшла кінця. По Україні був оголошений локдаун, і більше вже міська влада ніяких організованих пірнань не влаштовувала.
Але це не стало перешкодою для тих, хто рік у рік здійснює хрещенський обряд обмивання. Тож і у 2020-му, і у 2021-му, і в останню Водохрещу напередодні повномасштабного вторгнення сотні городян все одно шли на море.
Через відсутність наметів їм довелося перевдягатися на березі. Але люди анітрохи не соромилися, стоячи без трусів у всіх на очах.
"Людей на морі менше, ніж було минулого року, та й у минулі роки також. Ми стежимо за водохресними купаннями останні 12 років. І якщо раніше до ополонки стояла черга, то цього разу не було ні ополонки, ні черги, - писала журналістка 0629 Анна Працкова. - Рятувальники не виставляли роздягальні, бочки для обігріву, гарячі напої. Не було й шоу-програми. Напевно, мороз 14 градусів теж злякав частину любителів поринути у Хрещення".
Але сміливці знайшлися...