В ООН прогнозують погіршення стану світової економіки в 2024 році: що чекає на УкраїнуВ ООН очікують, що темпи зростання світової економіки в 2024 році знизяться до 2,4%, порівняно з 2,7% у 2023 році. Це стане результатом тривалого періоду важких умов кредитування та високих витрат на позики. 

Прогноз ООН

Головний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив сподівання, що 2024 рік може стати роком виходу з економічних труднощів завдяки великим і сміливим інвестиціям. Водночас, він підкреслив, що інвестиції мають стимулювати сталий розвиток та заходи щодо боротьби зі зміною клімату.

У своїй доповіді ООН зазначила, що світова економіка, завантажена боргами, потребує додаткових інвестицій. Очікується, що в 2024 році великі розвинені країни, зокрема США, стикатимуться із сповільненням зростання через високі відсоткові ставки, скорочення споживчих витрат і проблеми на ринку праці.

У Латинській Америці та Азії, а також в інших країнах, що розвиваються, короткострокові перспективи також погіршаться через посилення фінансових умов, скорочення бюджетного простору та млявий зовнішній попит. Прогнозується, що у Китаї економічне зростання сповільниться до 4,7% у 2024 році.

Щодо глобальної інфляції, ООН передбачає подальше зниження до 3,9% у 2024 році, порівняно з 5,7% у 2023 році. Однак тиск на ціни залишиться підвищеним, а можлива ескалація геополітичних конфліктів може викликати відновлення інфляційних тисків.

Для України ООН прогнозує економічне зростання на рівні приблизно 4%, враховуючи певне відновлення після попереднього спаду та стійкість до наслідків війни.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW