Федоров розповів про деталі нової послуги у "Дії", на яку чекають багато українцівУ Верховній Раді зареєстрували та передали на розгляд новий законопроєкт № 10380 про митне оформлення вживаних легкових автомобілів у "Дії". Він значно зменшує людський фактор у процесі розмитнення авто і дозволяє громадянам подавати електронну митну декларацію через застосунок "Дія", а бізнесу — через портал "Дія".

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram.

Він покроково пояснив, що саме зміниться і чим новий законопроєкт відрізняється від попереднього, який реєстрували.

За словами Федорова, зараз на процедуру визначення митної вартості впливає людський фактор, оскільки немає чітких критеріїв, і багато що залежить безпосередньо від митного інспектора.

Тому можливі зловживання - як з боку посадових осіб митниці, так і з боку декларантів. Для того, щоб зменшити митний платіж, декларанти часто вносять меншу вартість машини. Через це надходження до бюджету зменшуються.

З огляду на це, Мінцифра планує створити Базу даних митної вартості легкових автомобілів, використовуючи дані Митниці. У цій системі відображатиметься митна вартість нових легкових автомобілів, які проходили митне оформлення в Україні з 2007 року, із всіма деталями: марка, модель, рік випуску, тип і обʼєм двигуна.

"Загалом, весь процес розмитнення буде онлайн. "Дія" навіть допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інфо про автівку за VIN-кодом", - зазначив міністр.

У попередній версії законопроєкту пропонувалося визначати митні платежі виключно з технічних характеристик авто, без урахування митної вартості. Натомість нова концепція дає можливість дотриматися міжнародних норм і водночас уникнути впливу людського фактору завдяки автоматизації процесу.

"Цифровізація зробить процес розмитнення прозорим та швидким. А головне — повністю внеможливить будь-які корупційні схеми на митниці", - додав Михайло Федоров.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW