Вперше в Україні: в столичному Охматдиті провели унікальну операцію 9-місячній Тані, у якої були вади серця та печінкиВ столичній дитячій лікарні “Охматдит” провели трансплантацію печінки з одномоментною корекцією життєзагрожуючої вади серця 9-місячній дівчинці з Тернополя Тетянці.

Дитина народилася з вродженою вадою серця, а після народження в неї також діагностували біліарну атрезію з формуванням печінкової недостатності. Коли Тані було 3 місяця її перевели до київського “Охматдиту”.

Вади Тані загрожували її життю, тож єдиним виходом було проведення унікальної операції з одномоментною корекцією вади серця та трансплантацією печінки від донора-мами.

В столичному Охматдиті провели унікальну операцію 9-місячній Тані

В столичному Охматдиті провели унікальну операцію 9-місячній Тані

«Якщо оперувати дитину з певним інтервалом в різні дні, не важливо що перше, ми помножуємо ризики операції, які є і так. Якщо спершу прооперувати серце, то є ризик шлунково-кишкової кровотечі. Якщо ж печінку, то є висока ймовірність відторгнення графту», – розповідає Олег Годік, хірург-трансплантолог Охматдиту.

Потрібно було поєднати операції так, щоб не зашкодити дитині. Але лікарі знайшли вихід.

«Операція на серці завжди потребує застосування апарату штучного кровообігу. Недоліком є те, що в післяопераційному періоді є високі ризики серцевої слабкості. Тому ми запропонували після закінчення основного етапу операції на серці залишити центральну канюляцію як на штучний кровообіг, але модифікувати контур АШК до ВА-ЕКМО. Це дозволяє зменшити об‘єми крововтрати і підтримувати роботу серця під час трансплантації печінки», - пояснює лікар анестезіолог-реаніматолог, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками ЕКМО НДСЛ «Охматдит».

В столичному Охматдиті провели унікальну операцію 9-місячній Тані

В столичному Охматдиті провели унікальну операцію 9-місячній Тані

Така операція стала першою в Україні і тривала 23 години.

Зараз дівчинка видужує і готується до повернення додому.

Не забувайте підписуватись та читайте новини в нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва – 44.ua".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW