У ВР готують зміни: стало відомо, які пункти можуть викреслити із скандального законопроєкту про мобілізаціюКомітет ВР з нацбезпеки, оборони та розвідки 4 січня 2024 року розпочне опрацьовувати новий законопроєкт про мобілізацію № 10378, який викликав хвилю критики і обурення. Як зміниться законопроєкт, які норми можуть з нього прибрати, розповідає ТСН.

"Сьогодні Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони і розвідки розпочне опрацювання зареєстрованого раніше урядом мобілізаційного законопроєкту. Ми плануємо заслухати всіх стейкхолдерів цього проєкту", – заявив полковник СБУ, секретар Комітету з нацбезпеки Роман Костенко.

Одним з перших розкритикував новий законопроєкт уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець. За його словами, в документі "є норми, які суперечать Конституції".

Про те, що законопроєкт потребує обговорень на різних рівнях, заявляв спікер парламенту Руслан Стефанчук. Він запевнив, що після "великих дискусій" буде знайдено варіант, який влаштовує всіх.

Перший заступник голови ВР Олександр Корнієнко анонсував, що буде напрацьована компромісна версія законопроєкту, яка "точно буде відрізнятися від того, що уряд вніс".

За його словами, законопроєкт мають обговорити в Комітеті з нацбезпеки за участю представників Генштабу, представників комітетів здоров’я нації, соцполітики, Мінфіну.

Якою буде нова версія законопроєкту

Виходячи зі слів заступниці голови парламентської фракції "Слуга народу" Євгенії Кравчук, із законопроєкту можуть "викинути" такі пункти:

  • норма про те, що воєнкоми можуть самі вносити, самі вирішувати, кого забрати з так званого списку боржників;
  • розкритиковані омбудсменом пункти про покарання ухилянтів (заборона на операції з нерухомістю, керування авто, використання коштів);
  • норма про скасування відстрочки для людей з інвалідністю ІІІ групи.

Повідомляється також, що після обговорення і ухвалення відповідних процедурних рішень законопроєкт має бути відправлений на доопрацювання Кабміну. Перше голосування в Раді за новий законопроєкт про мобілізацію, ймовірно, проведуть у період з 10 по 14 січня. А ухвалити у цілому його можуть до кінця січня або на початку лютого.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW