Наймасштабніший обмін: з російського полону повернули 230 військових та цивільнихУкраїна повернула з російського полону 230 військових та цивільних.

Вчора, 3 січня, відбувся найбільший обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення - на українську землю повернулися 230 осіб.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у Телеграмі.

Із ворожого полону вдалося визволити, зокрема, захисників острова Зміїний та полонених із Чорнобильської АЕС.

"Важкий обмін після тривалої паузи. Це результат, який дався великими зусиллями команди", - зазначив очільник Офісу Президента.

Допомогу у поверненні з російського полону українських захисників надали Об'єднані Арабські Емірати.

Про це розповів керівник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Кирило Буданов.

"Обмін готувався досить довго. Допомогу в організації цього процесу обміну надавала сторона - Об'єднані Арабські Емірати. З їх допомогою ми разом змогли це зробити", - сказав Буданов.

Це абсолютно різні категорії людей: і захисники Маріуполя, і захисники ЧАЕС, і військові медики, і захисники Зміїного, і прикордонники, поліцейські, нацгвардійці.

Так, до України з полону повернулися 230 українських захисників. Серед них - представники Збройних сил України – 130 (серед них ТрО – 14, ВМС – 14), Національної гвардії – 55, Державної прикордонної служби – 38, Національної поліції – 1 та шестеро цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Серед повернутих були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 особи), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус "пошук особи" (48).

Більшість звільнених – чоловіки (225), п’ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро – офіцери.

Наразі у рамках обмінів до України повернули 2 828 українських військовополонених.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW