Підвищення тарифів 2024: скільки платитимемо за світло і водуТарифи на світло і воду в Україні зростуть у 2024 році. У цьому впевнений голова товариства споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

На думку аналітика, електроенергія для побутових споживачів подорожчає до 3,5 грн/кубометр. Для бізнесу тарифи постійно змінюються. Минулого, 2023 року, вони зросли приблизно на 25%. Про це повідомляє Today.

Олег Попенко також попередив про прийдешнє підвищення вартості обслуговування багатоквартирних будинків. За минулий рік послуга зросла практично на 20%.

Також очікується підвищення тарифи на вивезення твердих побутових відходів. Однак остаточні рішення на рівні місцевих рад.

Це послуги не прописані в законодавстві України, то до них претензій немає, вони отримали повне право на підвищення вартості, - пояснив експерт.

Попенко нагадав про скрутне становище водоканалів, які ще минулого року вимагали перегляду тарифної політики. Однак ситуація залишилася незмінною, тому поки що невідомо, чи змінюватиметься вартість води у 2024 році.

Що дорожчати не буде

У 2024 році не планується подорожчання опалення, гарячої води та транспортування газу. Саме блакитне паливо продаватимуть за колишніми цінами до кінця опалювального сезону, а подальше рішення ухвалюватиме влада. Глава Нафтогазу Олексій Чернишов наполягає на підвищенні тарифу для більшої частини населення. Він пропонує залишити субсидії найвразливішим категоріям споживачів.

Тарифи на комуналку підвищуватимуться з різних причин, кожну послугу слід розглядати окремо. На вартість вивезення твердих побутових відходів, головним чином, впливає вартість паливно-мастильних матеріалів на ринку, вони можуть дорожчати на 50-70%. У тарифах на обслуговування багатоквартирних будинків враховується вартість світла в місцях загального користування.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW