"Тарифи на світло та воду зростуть у 2024 році": економічний прогноз приголомшує українцівТарифи на світло та воду в Україні зростуть у 2024 році. У цьому впевнений голова товариства споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Як інформує "biz.today.ua", на думку аналітика, електроенергія для побутових споживачів подорожчає до 3,5 грн./кубометр. Для бізнесу тарифи постійно змінюються. Минулого, 2023 року, вони зросли приблизно на 25%.

Олег Попенко також попередив про майбутнє підвищення вартості обслуговування багатоквартирних будинків. За минулий рік послуга зросла на 20%.Також очікується підвищення тарифів на вивезення твердих побутових відходів. Проте остаточні рішення лише на рівні місцевих рад.

"Ці послуги не прописані у законодавстві України, то до них претензій немає, вони набули повного права на підвищення вартості", - пояснив експерт.

Популярні зараз

Індексація пенсій у 2024 році: коли та як планують підвищити розмір виплат

Бронювання від мобілізації у 2024 році: названо зарплату для отримання відстрочки від служби

Зеленський звернувся до Європи та США: “Путін – тварина, яка може з'їсти вас на вечерю разом з ЄС та НАТО“

Названо головні зміни для українських водіїв з 1 січня

Попенко нагадав про скрутне становище водоканалів, які ще минулого року вимагали перегляду тарифної політики. Однак ситуація залишилася незмінною, тому поки невідомо, чи змінюватиметься вартість води у 2024 році.

Які комунальні тарифи не підвищуватимуть

У 2024 році не планується подорожчання опалення, гарячої води та транспортування газу. Саме блакитне паливо продаватиме за колишніми цінами до кінця опалювального сезону, а подальше рішення ухвалюватиме влада. Глава Нафтогазу Олексій Чернишов наполягає на підвищенні тарифу для більшості населення. Він пропонує залишити субсидії найуразливішим категоріям споживачів.

Українців попередили про підвищення тарифів на світло та воду у 2024 році: економічний прогноз

Українців попередили про підвищення тарифів на світло та воду у 2024 році: економічний прогноз

Тарифи на комуналку підвищуватимуться з різних причин, кожну послугу слід розглядати окремо. На вартість вивезення твердих побутових відходів, головним чином, впливає вартість паливно-мастильних матеріалів на ринку, вони можуть дорожчати на 50-70%. У тарифах обслуговування багатоквартирних будинків враховується вартість світла у місцях загального користування.

"Сказати чітко, що підвищення вартості обумовлюється якимись загальними факторами не можна. У всіх послугах ці фактори відрізняються", - зазначає Олег Попенко.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW