Наші вдома! Відбувся перший з серпня обмін військовополоненими, - ФОТОТретього січня стало відомо, що вдалось обміняти  230 українських воїнів.

Як відомо, останній обмін військовополоненими проводили ще в серпні.

Додому повернулись  захисники міста Маріуполь, острова Зміїний. Є оборонці, які були на заводі "Азовсталь". Це воїни ЗСУ, ДПСУ, територіальної оборони.

2024 рік дав старт 49-му обміну. І нині вже 2828 захисників удома.

Вітаємо оборонців на Батьківщині! Далі на них чекає медичний огляд, допомога з відновленням документів, карток та реабілітація.

Координаційний штаб повідомляє, що цей обмін - найбільший за час повномасштабного вторгнення. 

Додому повертаються 230 Захисників. Серед них представників Збройних Сил України – 130 (серед них ТрО – 14, ВМС – 14), Національної гвардії – 55, Державної прикордонної служби – 38, Національної поліції – 1 та шестеро цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Серед повернутих були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 особи), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус «пошук особи» (48).

Більшість звільнених – чоловіки (225), п’ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро – офіцери.

Після виснажливих місяців полону повернулася, зокрема, бойова медикиня зі складу 36 ОБрМП. Перебуваючи у неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання.

"Нарешті побачать своїх рідних та близьких семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, оборонці Маріуполя", - йде мова у повідомленні. 

В координаційному штабі висловили подяку Об’єднаним Арабським Еміратам за активну участь у реалізації цього обміну.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW