"Пенсія тепер буде не у всіх в Україні": з 1 січня посилили вимоги щодо українцівВ Україні з 1 січня посилили вимоги до майбутніх пенсіонерів. Стало відомо, що тепер пенсії зможе оформити набагато менша кількість громадян.

Як інформує "biz.today.ua", українці, які у 2024 році планують вийти на пенсію у 60-річному віці, повинні мати на один рік більше стажу – 31. У 2023-му було достатньо 30 років.

Минулого року охочі вийти на заслужений відпочинок у 63 роки мали відпрацювати мінімум 20 років, а з 1 січня 2024 року – вже 21 рік.

Ті, хто офіційно працював від 15 до 20 років, можуть оформити пенсію у 65-річному віці. Ця вимога з 2023 року не змінилася.

Нагадаємо, що вимоги посилили внаслідок пенсійної реформи. Тепер стаж, який потрібний для отримання пенсії, щорічно збільшується на 12 місяців. Українці незабаром зможуть вийти на пенсію у 60-річному віці лише за умови наявності щонайменше 35 років стажу.

За даними Пенсійного фонду, до початку повномасштабної війни з Росією українці виходили на пенсію, пропрацювавши у середньому 32 роки. Більшості громадян цього року вдасться вийти на пенсію, маючи такий стаж. Проте з 2025-го критерії стають жорсткішими і потенційним пенсіонерам доведеться працювати довше.

Пенсії зможуть оформити не всі: в Україні з 1 січня посилили вимоги

Пенсії зможуть оформити не всі: в Україні з 1 січня посилили вимоги

Аналітики попереджають, що згодом приблизно половина 60-річних українців не зможе оформити пенсію через відсутність необхідного стажу. Влада ухвалила таке рішення, щоб відстрочити загальне підвищення пенсійного віку. Це пов'язано з дефіцитом бюджетних коштів - прибуткова частина не покриває витрат. Тому уряду доводиться звертатись за допомогою міжнародних партнерів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW