Мінімальна зарплата, пенсії та не тільки - Що зміниться в Україні з нового рокуУ Держбюджеті України на 2024 рік заплановано збільшення мінімальної заробітної плати у два етапи:

  • з 1 січня – до 7100 грн;

  • з 1 квітня – до 8000 грн.

З 1 січня 2024 року буде також збільшено прожитковий мінімум – його показник становитиме 2920 грн. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зросте до 2361 грн.

Після підвищення прожиткового мінімуму відповідно зростуть:

  • мінімальна пенсія з 2093 до 2361 грн;

  • максимальна пенсія з 20 930 до 23 610 грн;

  • доплата за понаднормовий стаж з 20,9 до 23,6 грн за кожен додатковий рік.

Гарантована виплата для пенсіонерів в Україні, які виконали вимоги щодо стажу та досягли 65-річчя, підвищиться з 1 січня з 2680 грн до 2840 грн. Крім цього, після підвищення прожиткового мінімуму підвищаться й розмір субсидій, різних соцдопомог і доплат пенсіонерам (наприклад, за особливі заслуги, доплати ветеранам війни).

Мобілізація та призов

Основні зміни в мобілізації 2024 року будуть пов’язані із залученням до призову двох найбільших в Україні рекрутингових компаній. Вони долучаться до пошуку людей із конкретними навичками, які знайдуть застосування на фронті. Тож мобілізація має стати гнучкішою.

Хто підлягає мобілізації у 2024 році:

  • чоловіки віком від 18 до 60 років, які придатні й обмежено придатні за станом здоров’я, якщо вони мають військовий досвід;

  • чоловіки віком від 27 до 60 років, які придатні й обмежено придатні за станом здоров’я, якщо вони не мають досвіду військової служби;

  • чоловіки віком від 18 до 60 років, які зняті й виключені з військового обліку, однак визнані придатними або обмежено придатними на підставі рішень ВЛК.

Із 1 січня 2024 року запрацює купівля-продаж землі для юридичних осіб

Змін до другого етапу земельної реформи не буде. З 1 січня запрацює земельний ринок для юридичних осіб як і планувалось. На цьому наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський: “З нового року у нас новий етап земельної реформи. Ніяких змін ми не плануємо. Це означає, що з нового року землю можуть купувати юридичні особи”.

Він заявив, що війна спонукає навпаки пришвидшувати реформи, а не сповільнювати.

“Маємо рухатись в сторону лібералізації, а не жорсткого регулювання. Тому що війна - це причина навпаки рухатись швидше з реформами. В першу чергу ми маємо самі дбати про себе. Бізнес сентиментами не керується. У нас мають бути зручні правила, не гірші ніж в країнах, де готові вкладати гроші”, - підкреслив міністр.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW