РФ відправила на фронт батальйон, сформований з полонених українців, - ISWРосія офіційно розгорнула батальйон, сформований з українських військовополонених, на передовій в Україні, далі підтверджуючи «численні явні порушення» Женевської конвенції про військовополонених.

Про це пише у своєму новому звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Російські державні видання «РИА Новости» і «Россия-1» повідомили 28 грудня, що солдати з батальйону «Богдан Хмельницький», сформованого з українських військовополонених і підпорядкованого формуванню «Каскад» так званого МВС «ДНР», брали участь у своїй першій бойовій сутичці проти українських військ поблизу Урожайного на заході Донецької області», – йдеться у повідомленні.

27 жовтня російські ЗМІ заявляли, що в батальйон нібито залучили близько 70 українських військовополонених, яких утримували у виправних колоніях у Росії.

«ISW продовжує вважати, що використання українських військовополонених у батальйоні «Богдан Хмельницький» є ймовірним порушенням Женевської конвенції про військовополонених, яка забороняє їх використання у військовій діяльності на боці сторони, яка їх захопила, і зазначає, що «жоден військовополонений не може бути відправлений у місця, де він може зазнати впливу бойових дій», і не повинен «бути використаний на роботах, які є нездоровими або небезпечними за характером», – йдеться в повідомленні.

В України поки немає офіційних коментарів стосовно цього повідомлення.

Нагадаємо, раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що у російському полоні перебувають близько 28 тисяч цивільних українців, приблизно 2000 з них — громадяни віком понад 65 років.

Читайте також: Говоріть про них! Українцям потужно нагадали про полонених захисників Маріуполя, - ВІДЕОAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW