Просідання тунелю на "синій" гілці метро у Києві: чи закриють станції "Почайна" і "Тараса Шевченка"Просідання тунелю на "синій" гілці метро у Києві: чи закриють станції "Почайна" і "Тараса Шевченка", фото-1

Після підтоплення низки станцій столичного метро на "синій" гілці та просіданні ґрунту над ними з'явилася інформація про нову проблему – на ділянці метро між станціями "Почайна" і "Тараса Шевченка" фіксується просідання тунелів. Столична влада попереджає, що на цій ділянці метрополітену відбудеться плановий ремонт.

Про це в інтерв'ю ЗМІ розповів перший заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Микола Поворозник.

Чи планується зупинка руху метро на аварійній ділянці

Поворозник  визнав, що тунель метро просідає. За його словами, столичний метрополітен готується провести на цій ділянці плановий ремонт. Посадовець КМДА запевнив, що "великих проблем немає". Він наголосив, що ремонт буде своєчасним і дозволить підтримувати тунель у робочому стані.

Також столичний чиновник наголосив – керівництво метрополітену обіцяє повністю рух поїздів не перекривати під час ремонту. Він припустив, що на аварійній ділянці буде організовано човниковий рух.

Під час ремонту, як очікується, не будуть перекриватися обидва тунелі. Потяги метро будуть почергово рухатися одним тунелем в обидві сторони.

Посадовець КМДА наголосив, що під час ремонту повної зупинки руху на ділянці метро між станціями "Почайна" та "Тараса Шевченка" не буде. При цьому в планах організація додаткових альтернативних маршрутів наземного транспорту. Потреба в додатковому транспорті буде у зв'язку з тим, що через ремонтні роботи та інший режим руху поїздів збільшиться інтервал між потягами.

Наразі відомо, що ремонтні роботи на ділянці метро між станціями "Почайна" і "Тараса Шевченка" стартують влітку 2024 року.

Варто зазначити, що нещодавно головний інженер "Київського метрополітену" Віктор Вигівський заявив про можливість закриття станцій "Почайна" і "Тараса Шевченка" на ремонт. Ця інформація викликала резонанс серед киян, які уже зіткнулися з проблемами через закриття на ремонт низки станцій метро "синьої" гілки на початку грудня.

Водночас у Київському метрополітені запевнили, що закривати перегон під час планового ремонту не планують.

Аварія на "синій" гілці київського метро

Столична влада на початку грудня оголосила про плани закрили шість станцій "синьої" гілки метро 9 грудня. Однак через аварійну ситуацію ці станції довелося закрити уже 8 грудня. Це пов'язано з розгерметизацією у перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська" та появою тріщин у стінах підземки. Станції почало заливати водою. Таким чином поїзди на "синій" гілці рухаються від станції "Героїв Дніпра" до "Либідської".

У зв'язку з аварією у метро Київська міська прокуратура розпочала досудове розслідування.

Попри закриття ділянки "синьої" гілки метро, станції "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром", "Теремки" можуть використовуватися як укриття у цілодобовому режимі.

Щоб уникнути транспортного колапсу, столична влада організувала низку додаткових маршрутів наземного транспорту. А з 13 грудня в метро запустили "човниковий" рух від станції "Теремки" до "Деміївської".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW