20 000 для ЗСУ зібрала «Порода» на Різдвяному ярмарку у Кривому Розі, - ФОТОДнями у Кривому Розі відбувся Різдвяний ярмарок для допомоги ЗСУ, проведений громадською організацією «Порода». Подію, в якій взяли участь 27 криворізьких майстринь і майстрів, відвідали 110 гостей. Захід проходив у палаці культури «Саксагань» і дозволив зібрати  20 000 грн для допомоги ЗСУ. 

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на інформацію ГО «Порода».

«Увесь прибуток від продажу квитків на ярмарок, а також частину коштів від продажу виробів ми передаємо на допомогу ЗСУ. Будь-який відпочинок і розваги без цього неможливі, адже ніхто не покладе нам мир і спокій під ялинку. Ділитися радістю і теплом, підтримувати одне одного, популяризувати культуру та мистецтво — це все надзвичайно важливо, але безпека — наша найбазовіша потреба. Ми не маємо права ігнорувати війну навіть там, де намагаємося від неї тимчасово «відволіктися», адже наші рідні на фронті не відволікаються ні на мить», — коментує Ірина Божко, голова ГО «Порода».

Хоча головна мета заходу — не різдвяні подарунки, а допомога війську, на ярмарку були представлені оригінальні та самобутні авторські вироби: від брелоків до картин, від прикрас до одягу, від еко-торбинок до кованих підсвічників. 

«Ми хотіли показати, що Кривий Ріг — місто, де є не тільки круті музиканти і поети, а ще й талановиті митці декоративно-прикладних галузей. Ми хочемо викорінити застарілий стереотип про те, що ярмарки — це завжди шароварщина і несмак. Ярмарок може бути сучасним, молодіжним, нестандартним, можливо навіть трохи дивним — яким завгодно, коли люди люблять свою справу та прагнуть допомагати іншим», — ділиться Анастасія Уманська, членкиня ГО «Порода» та головна організаторка ярмарку. 

Партнерами події виступили Державний університет економіки та технологій, а також спільнота Ukrainian Bike Family. Волонтери UBF від початку повномасштабного вторгнення виготовляють димові шашки та безкоштовно передають їх бійцям Сил Оборони. Тож третина коштів, зібраних на ярмарку, буде передана на закупівлю матеріалів для виготовлення шашок, решта — на інші два збори.

«До повномасштабного вторгнення ми організовували велозабіги, фестивалі та рок-концерти, втілювали проєкти для розвитку велоінфраструктури в місті. Зараз волонтерський штаб UBF виготовив уже більше 60 000 димових шашок, які допомагають бійцям виконувати бойові задачі та евакуйовувати поранених. Виготовляємо ми їх завдяки донатам і передаємо бійцям безкоштовно. Якщо маєте вільний час і вільні руки, до цього процесу можна долучитися особисто», — розповідає Денис Дубов, очільник Ukrainian Bike Family. 

Гості мали змогу познайомитися не лише з «Породою», а й з іншими незалежними командами, які провадять соціально-культурні ініціативи в місті. Окрім уже згаданих UBF, про свою діяльність розповіли представники та представниці команд «Рівні у Кривому», Priroda, ФРІ Кривий Ріг та Kryvyi Rih Cultural Centre.

Завершувала ярмарок музика криворізьких артистів і артисток: акустичної виконавиці Magic Giraffe, постпанк-гурту «Сучасник», построк-проєкту TAKYON та диджейки Two2.

Десертами та випічкою пригощала команда кафе «Квітка», а криворізька ростерія Fresh Coffee розробила для події особливий кавовий бленд.

Зазначається, що усі скриншоти та звіти щодо зібраних коштів і їхнього застосування можна знайти на сторінках «Породи» у соцмережах.

Довідково:

ГО «Порода» розвиває локальну культуру та мистецтво, проводячи фестивалі, концерти, виставки, ярмарки, літературні вечори, лекції та інші заходи. З 2020 року команда провела 46 подій, з них 28 — під час повномасштабної війни. В заходах «Породи» взяли участь понад 100 артистів із 10 українських міст включно з Кривим Рогом. Від початку 2022 року на своїх заходах організація зібрала понад 160 000 грн для допомоги Силам Оборони та постраждалим цивільним.

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google News.

Фото з події Анастасії ПоповичAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW