Cуд зобов’язав посадовця Слов’янської міської ради повернути 8,5 млн грн до бюджетуПосадовець Слов’янської міської ради повинен повернути 8,5 млн грн до бюджету.

Через 5 років після відкриття провадження у справі щодо розпилу на альтернативній енергетиці у Слов’янську суд зобов’язав чиновника Слов’янської міськради сплатити 8,5 млн грн до бюджету.

Про це повідомляють юристи проєкту “Тисни” (Bihus.Info) з посиланням на ухвалу суду.

Йдеться про схему, яку викрили журналісти сайту “Наші гроші”, в рамках якої група пов’язаних між собою підприємств у м. Слов’янськ понад 5 років опалювала школи, дитсадки та інтернат дорожче, ніж це дозволяв закон.

Журналісти порахували, що переплата в рік склала більше мільйона гривень. При чому за 2016-2017 було переплачено 4,63 млн грн, а у 2018-му діяв тариф, за яким незаконна переплата мала становити ще 3,3 млн.

Цю переплату вдалось реалізувати через двоходову схема на опаленні з альтернативних джерел енергії (АДЕ). Виглядала вона так: перший хід – «інвестор» без жодних конкурсів отримує котельню біля бюджетної установи і переводить її з газу на дрова; другий хід – використовуючи своє монопольне становище, піднімає ціну настільки, наскільки йому заманеться.

Затвердив дорогий тариф виконком Слов’янської міської ради.

З цією інформацією юристи проекту “Тисни” (Bihus.Info) звернулись до правоохоронців, після чого у 2018 роціНАБУ відкрило провадження за ч. 2 ст.191 КК (розтрата). Згодом справу перекваліфікували на ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) та передали до Слов’янського відділу поліції, який провів розслідування і 27.05.2020 спрямував справу разом з обвинувальним актом до суду.

26 листопада 2021 року Слов`янський міськрайонний суд Донецької області виніс вирок та визнав начальника відділу освіти Слов’янської міської ради винним та призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, а також зобов’язав його виплатити Слов’янській міській військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області 8,5 млн грн. 

Цей вирок був оскаржений в апеляції і 23 листопада 2023 року Дніпровським апеляційним судом було винесена ухвала, згідно з якою начальник відділу освіти Слов’янської міської ради був звільнений від покарання у вигляді позбавлення волі у зв’язку із закінченням строків давності, але вимога виплатити 8,5 млн грн залишилась без змін.

Якщо посадовець не сплатить ці 8,5 млн грн, то такі його дії будуть містити ознаки ще одного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 382 КК України – Невиконання судового рішення.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW