"Азов" став бригадою. Нагадуємо історію створення підрозділу, і що він значить для Маріуполя, - ФОТОНавесні 2014 року Маріуполь був захоплений бандами, які називали себе "донецькою народною республікою". Маріуполь мав би повторити долю Донецька - перетворитися на чорну кримінальну діру. Проте цього не сталося, завдяки людям, які назвали себе Азовом.

Сергій Тарута, який у 2014-му очолював Донецьку область, називає себе одним з ініціаторів створення бойового підрозділу, який би зміг знищити банди у Маріуполі. 

Так чи інакше, декілька впливових осіб профінансували створення добровольчого батальйону, який розпочав підготовку до операції із звільнення Маріуполя. Вона готувалась в режимі тотальної секретності, в першу чергу, від поліції, СБУ та інших силових підрозділів, тому що всюди Росія мала шпигунів, зрадників, які працювали на ворога (ну от як начальник поліції Олег Моргун, який зараз є гауляйтером Маріуполя). 

Батальйон збирали не тільки із місцевих, а і з інших регіонів України. Основна вимога – глибока мотивація і любов до України. Підготовку азовці вели у таборі під Бердянському.

Саме там розробляли свою операцію. Андрій Білецький, який командував батальйоном, особисто прибував у Маріуполь, прикидався місцевим і ходив повз бази бойовиків, збираючи інформацію про сили ворога.

Фото Олени Білозерської

"Азов" став бригадою. Нагадуємо історію створення підрозділу, і що він значить для Маріуполя, - ФОТО, фото-1

Операція із звільнення Маріуполя стала першою бойовою операцію батальйону. І вона була успішною.

Фото Олени Білозерської

"Азов" став бригадою. Нагадуємо історію створення підрозділу, і що він значить для Маріуполя, - ФОТО, фото-2"Азов" став бригадою. Нагадуємо історію створення підрозділу, і що він значить для Маріуполя, - ФОТО, фото-3

Далі – бойові завдання по захисту України на Новоазовському напрямку. Новоазовська операція, коли азовці у комунікації з іншими підрозділами звільнили селище Широкіно і могли б йти і далі, але отримали наказ зупинитися. 

Невдовзі після цього батальйон Азов став полком і увійшов до складу Національної гвардії України. Тобто бойовий підрозділ перестав бути добровольчим, а став частиною українських Збройних сил.

Фото Сергія Ваганова, пресслужби "Азову", 13 грудня 2021 р., сьома річниця звільнення Маріуполя

"Азов" став бригадою. Нагадуємо історію створення підрозділу, і що він значить для Маріуполя, - ФОТО, фото-4"Азов" став бригадою. Нагадуємо історію створення підрозділу, і що він значить для Маріуполя, - ФОТО, фото-5"Азов" став бригадою. Нагадуємо історію створення підрозділу, і що він значить для Маріуполя, - ФОТО, фото-6"Азов" став бригадою. Нагадуємо історію створення підрозділу, і що він значить для Маріуполя, - ФОТО, фото-7"Азов" став бригадою. Нагадуємо історію створення підрозділу, і що він значить для Маріуполя, - ФОТО, фото-8

86 днів полк «Азов» тримав оборону Маріуполя у повному ворожому оточенні, без поповнення зброї, боєкомплекту, без можливості евакуювати поранених.

Фото - Ореста, полк "Азов", фортеця "Азовсталь"

"Азов" став бригадою. Нагадуємо історію створення підрозділу, і що він значить для Маріуполя, - ФОТО, фото-9"Азов" став бригадою. Нагадуємо історію створення підрозділу, і що він значить для Маріуполя, - ФОТО, фото-10"Азов" став бригадою. Нагадуємо історію створення підрозділу, і що він значить для Маріуполя, - ФОТО, фото-11

Пропагандисти в окупованому Маріуполі вже півтора роки розповідають, що це ж «Азов» знищив місто, не вони. Але якщо б у «Азова» була хоча б десята частина того озброєння, яке скинули на голови маріупольців і самих азовців росіяни, ворог ніколи б не захопив Маріуполь. Ніколи!

Зараз підрозділ виконує завдання на Бахмутському напрямку.

І сьогодні пресслужба підрозділу повідомила, що полк «Азов» став бригадою.

Фото - пресслужба "Азову"

«Ми стали бригадою. Ми нищимо ворога і звільняємо українську землю. Кожен новий виклик загартовує наших бійців», - кажуть в «Азові».

Віримо, що саме азовці будуть першими, хто ступить на маріупольську землю, деокупував наш спільний дім Маріуполь.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW