В Україні за неявку у військкомат позбавлятимуть водійських посвідченьУкраїнців, які своєчасно не з'являться по повістці до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, позбавлять можливості керувати автомобілями. Це передбачає законопроект №10378, який зареєстрували у Верховній Раді.

Крім того, згідно з проектом закону №10378, українці, які порушили правила мобілізації, не зможуть отримати посвідчення водія в територіальному сервісному центрі МВС.

Законопроект №10378 передбачає внесення даних про громадян, які ухиляються від мобілізації, до Єдиного реєстру боржників. Вони не зможуть отримати посвідчення водія, не зможуть керувати автомобілем, не зможуть виїхати за кордон, не зможуть купити/продати квартиру або будинок. Також вони не матимуть змоги взяти кредит.

Це тимчасові заходи. Військовообов'язкового або резервіста виключать із Реєстру боржників після того, як він з'явиться до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Для цього керівник військкомату повинен буде подати відповідне повідомлення.

Проект закону №10378 зареєстрували у Верховній Раді 25 грудня 2023 року. Його автор – прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Наразі цей документ перебуває у профільному парламентському Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки, який має дати по ньому свій висновок. Після цього законопроект винесуть до сесійної зали парламенту для розгляду народними депутатами (це станеться, мабуть, приблизно після 10 січня 2024 року).

Коли законопроект №10378 може стати законом? Це невідомо. Його затвердження у парламенті може тривати кілька місяців. Але ми вважаємо, що його ухвалять найближчим часом.

У Верховній Раді, швидше за все, до законопроекту №10378 внесуть певні зміни. Навряд чи його одразу приймуть у існуючому вигляді. Але основні положення залишаться незмінними. І, мабуть, залишиться норма, яка передбачає позбавлення посвідчення водія за неявку до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW