Головнокомандувач Залужний провів першу пресконференцію: основні тезиГоловнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підсумував рік війни, дав прогноз на майбутнє і розповів, що думає про урядовий законопроєкт щодо нових правил мобілізації.

26 грудня Валерій Залужний провів свою першу за час повномасштабного вторгнення пресконференцію. Вона була короткою і широко не транслювалася.

hromadske та «УП» занотували найважливіші тези, які пролунали на брифінгу:

 • Залужний зазначив, що не задоволений тим, як працюють сьогодні ТЦК, але вважає, що з необхідними обсягами мобілізації вони впораються.
 • Обмеження термінів служби в 36 місяців — це компроміс військових з урядом, який відбудеться за двох умов: якщо не станеться загострення на фронті й якщо людей на передовій буде ким замінити. Залужний висловив сподівання, що до 2025 року (коли збіжить 36-місячний термін служби) буде достатньо часу, щоб підготувати резерви.
 • Залужний повідомив, що з пропозицією вручати повістки електронним способом виступав не Генштаб і не ЗСУ, бо вони не мають можливості оцінити, який спосіб кращий. Але його влаштує будь-який спосіб мобілізації, який забезпечить армію поповненням резервів.
 • Залужний зазначив, що виступив проти прийняття закону про проведення ротації на фронті, адже для цього необхідно збільшити кількість військових приблизно вдвічі. Він сказав, що розуміє, що люди мають відпочивати, і вимагає від командирів на місцях всіляко здійснювати ротацію в межах підрозділів. Але законодавчо прописувати ротацію на 6 місяців — «це поки що, скажімо так, обман …. який нереальний».
 • Головнокомандувач підтримує звільнення зі служби строковиків для їх відпочинку. Ще влітку командування було не готове на цей крок, але таке рішення — це пропозиція, яка надійшла саме від Генштабу до Міноборони наприкінці листопада (раніше секретар РНБО Олексій Данілов казав, що щодо демобілізації строковиків «президент попросив — і військові погодилися»).
 • Залужний підтримав виключення терміну «обмежено придатний». За його словами, в законопроєкті треба залишити два поняття: придатна до військової служби людина чи непридатна. Також оперувати інвалідністю II-III групи не актуально, адже придатність визначає не статус інвалідності, а військово-лікарська комісія. 
 • Щодомобілізації — Залужний повторив, що потреба в людях розбита на періоди, але він не озвучував цифри ні 400, ні 500 тисяч. (Перед тим в етері телемарафону генерал сказав, що військове командування не робило окремого запиту на мобілізацію 500 тисяч людей. Але формує запит на потреби в людському ресурсі, необхідному для продовження бойових дій. Озвучувати цю цифру Залужний не став — це військова таємниця. Свої запити Генштаб передає Міноборони, а там уже вирішують, як їх задовольнити).
 • Залужний впевнений, що західні партнери продовжать підтримувати Україну, і він не розчарований рівнем забезпечення 2023 року.
 • Своєю «головною помилкою» назвав те, що він вважав, що «така кількість втрат, як ми завдали, зупинить будь-кого. Але не Російську Федерацію».
 • Щодо актуальної ситуації на сході — Залужний сказав, що станом на сьогодні наші війська ще перебувають у північній частині Мар'їнки і підготували оборонний рубіж поза нею. За його словами, у тому, що ми відійшли на околицю Мар’їнки, «немає нічого такого, що може викликати суспільний резонанс».
 • Так само Залужний заявив, що «не треба зациклюватися і робити шоу» навколо бойових дій біля Авдіївки. За його словами, ведення бойових дій підпорядковується військовим законам, а не тому, що хочуть політики чи журналісти.

«Ми захищаємо кожен клаптик нашої землі. Але життя наших бійців нам важливіше. Ми будемо обороняти рівно стільки, скільки вистачить сил. Але якщо будемо розуміти, що краще зберегти людей, — то потім відвоюємо це», — сказав головнокомандувач.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW