"Масштабні штрафи і тотальне скасування відстрочки, повістки вручать чоловікам у цих місцях": мобілізація люто посилюєтьсяУряд розробив новий законопроєкт щодо мобілізації і подав його на голосування в парламент.

Як інформує "Кореспондент", влада України нарешті наважилась посилити призов в ряди Збройних сил, тому напередодні Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт №10378 щодо удосконалення питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Документ "перекриє повітря" ухилянтам, а також суттєво зменшить перелік випадків для відстрочки. 

У пояснювальній записці до документу зазначається, що призовний вік в Україні буде змінено з 27 до 25 років. Кабмін також пропонує удосконалити процедуру військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Передбачається виключення строкової військової служби, як виду військової служби. Тепер щодо усіх військовослужбовців, які проходять строкову військову службу, пропонується звільнення у запас.

А загалом передбачається запровадження в Україні базової загальновійськової підготовки до 3 місяців. Це стосуватиметься українців віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах.

Законопроєкт запроваджує базову військову службу за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку.

До рекрутингу до військової служби осіб будуть залучатись центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), а також Центри зайнятості та Центри рекрутингу.

Крім того, документ пропонує, щоб повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) могла бути надіслана українцям через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста або на електронну пошту.

Також закон містить пункт, що військовослужбовці, яких звільнено з полону, зможуть відпочити та пройти відновлення шляхом надання їм додаткової відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів.

Мобілізація людей з інвалідністю

Уряд пропонує виключити з переліку висновків військово-лікарських комісій висновку про обмежену придатність до військової служби. Також новий закон передбачає мобілізацію інвалідів третьої групи.

Зазначимо, що повний список захворювань, за якими людині присвоюється третя група, описано в постанові Кабміну №10 від 2015 року. Зокрема це:

відсутність одного ока, сліпота на одне око; параліч кисті, кукса верхньої кінцівки, відсутність пальців; кукса стегна або гомілки, вкорочення ноги на 7 сантиметрів або більше; відсутність нирки, легені або сечового міхура; кастрація у чоловіків; неоперабельний дефект щелепи, за якого людина не може нормально жувати і втрачає вагу; карликовість зі зростом нижче 130 сантиметрів у чоловіків.

Водночас мобілізація людей 1 та 2 групи інвалідності не передбачена.

Неявка у військкомат

Кабмін запропонував вважати поважними причинами неприбуття громадянина у строк, який визначений у повістці, лише такі:

- перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк; - смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка). Ухилення від мобілізації

Уряд також вводить нові обмеження щодо громадян, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби. Пропонується, щоб військовозобов’язаних та резервістів, які вчасно не прибули до військових частин, вносили до Єдиного реєстру боржників.

Також до них застосовуватимуть тимчасові обмеження у вигляді:

заборони виїзду за кордон; заборони на проведення операцій з рухомим та нерухомим майном; обмеження на право керування власним транспортним засобом та отримання посвідчення водія; обмеження права на користування та розпорядження коштами та іншими цінностями; відмови в укладенні кредитного договору, договору позики; призупиненні отримання пільг та послуг від держави.

Крім того, ухилянтам пропонують блокувати рахунки. Обмеження будуть скасовані за повідомленням керівника військкомату про виключення військовозобов’язаного або резервіста з Єдиного реєстру боржників.

Також за ухилення від мобілізації у новому законопроекті передбачено штрафи і навіть в'язниця:

- Кримінальне покарання за ухилення від мобілізації наразі передбачає від 3 до 5 років позбавлення волі. Якщо зміни до закону ухвалять, це стосуватиметься і тих, хто відмовляється проходити медогляд, тобто ВЛК. - Зараз штраф за порушення правил військового обліку – 3 400-5 100 грн. Його пропонують збільшити – від 8500 до 17 000 грн. - За порушення закону про оборону, військовий обов'язок та військову службу штраф — від 25 500 до 34 000 грн, а посадовим особам "світитиме" від 34 000 до 85 000 грн. - Можливі затримання до трьох годин для складання протоколу, а якщо потрібно встановити особу або з'ясувати обставини порушення – до трьох діб. Коли запрацюють нові правила

Зміни щодо мобілізації почнуть діяти десь з початку весни, вважає нардеп від Слуги народу Олександр Горенюк.

За його даними, послідовність прийняття документів наступна:

голосування в першому читанні ймовірно 10-12 січня 2024; подання правок та робота в комітеті (+2-3 тижні); розгляд в Раді у другому читанні разом з усіма правками (кінець січня, якщо "все піде по маслу"); підпис президента (у разі вето буде третє читання); законопроєкт вступає в силу через один місяць після його опублікування.

Нардеп також додав, що під час розгляду у другому читанні може змінитись "дуже багато", і документ буде виглядати зовсім по-іншому.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW