"Пенсійне пекло". Маріупольці годинами стоять у чергах та штурмують поштові відділення, щоб отримати гроші, - ФОТОМайже місяць в окупованому Маріуполі люди похилого віку буквально штурмують місцеві поштові відділення в надії отримати пенсію. Однак, вистоявши багатогодинні черги, маріупольці йдуть ні з чим. Як з'ясовується, їх немає у списках отримання.

"Що діється з пенсіями в місті? У списках на отримання пенсії немає половини мікрорайону. Добре, їсти не буде за що, але чим мені заплатити за опалення в моїй розбитій квартирі? Жити там не можна, але квитанції несуть за все", - пишуть у місцевих телеграм-каналах маріупольці.

Щоб потрапити до поштового відділення, пенсіонери займають чергу з 4-6 години ранку, попередньо пишуть списки. Гроші привозять на пошту приблизно о 10-11 ранку. До цього часу люди змушені просто чекати на вулиці – у дощ, сніг, мороз.

За словами маріупольців, раніше в РФ вирішили перевести всіх пенсіонерів "ДНР", у тому числі і маріупольських, на російський облік. В результаті, як це часто буває в Росії, було втрачено багато даних пенсіонерів. Більше того, чомусь змінилися адреси поштових відділень, на яких маріупольці отримували свої гроші, тепер люди похилого віку змушені їздити на інший кінець міста, щоб отримати свої пенсії.

"Знайшли себе на поштовому відділенні у Старому Криму, хоча отримував весь час на 49-му", "Живемо на Лівому березі, а знайшли себе на пошті в районі залізничного вокзалу, а сусідка взагалі поїхала за пенсією до селища Кам'янськ", - обурюються маріупольці.

Маріупольці стверджують, що з банківськими переказами також проблеми – у грудні багато хто також не отримав своїх пенсій.

"Потрапила до пф з реквізитами, їх не взяли. Вперше отримайте на пошті, в результаті на пошті немає ні "днрівської", ні російської і де шукати не знаю, а їсти хочеться", - каже пенсіонерка Наталія К.

Як з'ясовується, переоформити пенсію на банківську картку в окупованому Маріуполі той ще квест. Для початку потрібно відстояти чергу та отримати талон на прийом до місцевого пенсійного фонду. Попередньо подбати про отримання рахунку в банку та СНІЛЗ (аналог ІПН в Україні, - ред.) - це теж години стояння в чергах.

У самому пенсійному фонді – теж величезна черга. Далі з'ясується, що перевести пенсію на карту, в принципі, можна, але для цього потрібно хоча б один раз одержати гроші поштою.

"У пенсіонку не пробитися бо з будь-яких питань там зараз тільки по талонах, а найближчі тільки на лютий-березень. По телефону взагалі пропонують музику довго слухати, а потім тиша. І де моя пенсія буде весь цей час і де її шукати?", - дивується  Марія Олександрівна.

Один із маріупольських пенсіонерів навіть домігся офіційної відповіді від так званого пенсійного фонду ДНР". На запит про причини невиплати пенсій у Маріуполі чоловікові відповіли, що пенсію він уже нібито отримав.

"Що це взагалі таке і як це розуміти, якщо людина фактично не отримала жодної копійки у призначену до виплати дату, оскільки була відсутня у відомостях, і відсутня досі! Виходить гроші Маріупольських пенсіонерів уже хтось тупо привласнив, а тепер не знають, як викручуватися!?", - обурюється маріуполець.

Ситуація посилюється тим, що у РФ встановлено терміни, протягом яких видаються пенсії – 26 – 27 грудня. Наступні виплати будуть лише у січні після довгих новорічних канікул. В окупаційній адміністрації запевняють, що нібито продовжили термін отримання до 19 грудня, але маріупольці в це не вірять.

"Мало того, що в будинку немає опалення, світло з перебоями, так ще й без грошей тепер Новий рік зустрічатимемо. Навіть продукти купити нема за що!" - кажуть пенсіонери.

"Щоб отримати якусь довідку доводиться годинами вистоювати в чергах. Кілька місяців домагалися підвищення мінімальної пенсії, яку нарахували одразу після окупації. У мій будинок потрапила бомба, почалася пожежа, у мене згоріли деякі документи, зокрема й трудова. Я довго доводила. , що маю право на підвищену пенсію. Нарешті підвищили, тепер ось не можу отримати. Ми живемо в якомусь пенсійному пеклі", - каже 85-річна мешканка Маріуполя Надія Олександрівна.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW