Чернігівців закликають доєднатися до петиції щодо присвоєння звання Героя України посмертно Андрію КудабековуЩоб вшанувати пам’ять загиблого воїна, чернігівця Андрія Кудабекова, 19 грудня на сайті «Офіційне інтернет-представництво Президента України» було створено петицію «Присвоєння звання Героя України (посмертно). Майору Кудабекову Андрію Зейнулловичу».

Андрій Кудабеков народився 9 березня 1974 року в сім'ї військовослужбовця, в Будапешті (Угорщина). З 1990 року проживав у Чернігові.

Займався приватною підприємницькою діяльністю з виготовлення меблів, був директором фірми «Меблі м'які, як хмари»

У 2014 році брав активну участь в акціях протесту у Києві. Тоді, на Майдані Незалежності 18-19 лютого після зіткнення з «Беркут» отримав контузію.

У липні 2014 року Андрій Кудабеков добровільно вирушив до зони ATO, де виконував завдання спільно з бійцями батальйону «Чернігів». При евакуації загиблих та поранених бійців ЗСУ був захоплений у полон терористами у місті Горлівка. Але зміг самостійно звільнитися й залишити окуповану територію.

У лютому 2022 року повернувся із закордонного відрядження, щоб захистити Батьківщину від рашистської навали. Обороняв місто Чернігів у в/ч А4456 на посаді заступника начальника загону.

За сумлінне виконання службових обов'язків був нагороджений: Орденом «Лицарський Хрест Добровольця»; Медаллю «За оборону Рідної Держави»; Медаллю «За Військову Доблесть України»; нагрудним знаком «Знак Пошани»; вогнепальною зброєю пістолетом ПМ. Мав відзнаку «Учасника Бойових Дій». Медаллю «За Оборону Чернігова» нагороджений посмертно.

Нагадаємо. Андрій Кудабеков був відомий чернігівцям не тільки, як підприємець у мирний час, але й як мужній захисник нашого міста та держави від російських окупантів. Він загинув 31 жовтня 2023 року при виконанні спеціального завдання разом з побратимом Дмитром Ловаром в селі Леонівка Чернігівської області, поряд з кордоном Росії від ворожої ДРГ.


Чернігівська Медіа ГрупаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW