На лівому березі Херсонщини окупанти використовують хімічну зброю проти бійців ЗСУОкупанти навмисно використовують проти українських захисників хімічну зброю в Херсонській області в районі Кринок. "Вояки" 810-ї бригади морської піхоти Чорноморського флоту РФ відкрито хизуються такою "радикальною зміною тактики".

Про це розповіли аналітики Інституту вивчення війни, передає РБК-Україна, посилаючись на новий звіт ISW.

В публікації зазначається, що морпіхи цієї бригади ЧФ рф підтвердили використання хімзброї проти українських військ, що є очевидним порушенням Конвенції про заборону хімічної зброї, учасником якої є Росія.

"22 грудня 810-та ОМСБр опублікувала у своєму Telegram-каналі великий пост, де детально описала "радикальну зміну тактики", яку бригада застосовує проти українських сил у Кринках (на східному березі Херсонської області)", - йдеться в звітіекспертів.

Серед іншого, у дописі стверджується, що підрозділи 810-ї окремої морської піхотної бригади ЧФ рф здійснили ротацію в районі Кринок та застосовують нову тактику "скидання гранат К-51 з безпілотників" на позиції ЗСУ, щоб змусити українських бійців вийти з укріплень та піддати їх обстрілу з різних видів зброї.

Крім того, 810-та ОМСБр росіян також опублікувала кадри в мережі, на яких, очевидно, видно таке скидання К-51 на українську позицію, імовірно в Кринках.

Аналітики звертають увагу, що аерозольні гранати К-51 наповнені подразнюючим газом CS (2-хлорбензальмалононітрил), різновидом сльозогінного газу, який використовується для боротьби з масовими заворушеннями (також відомий як агент контролю заворушень RCA).

Конвенція про заборону хімічної зброї (CWC) забороняє використання RCA як методу ведення війни, і Росія є державою-учасницею CWC з 1997 року, нагадують в Інституті вивчення війни.

Додамо, перед тим експерти ISW зазначали, що російські війська застосували гранати К-51 проти українських позицій у Донецькій області в листопаді 2022 року.

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google News.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW