Святвечір 24 грудня: як правильно відзначати і чого категорично не можна робитиСвятвечір 24 грудня Україна вперше офіційно відзначатиме за новим календарем.

Традиції свята

На Святвечір уся родина має зібратися за святковим столом. Для трапези готують 12 пісних страв, головною із яких є кутя. У цей день потрібно дотримуватись строгого посту і завершити усі приготування до Різдва.

Святкову трапезу обов'язково розпочинають із молитви. Також слід запалити свічку. Першою за столом куштують кутю, а тоді протягом вечері треба скуштувати усі пісні страви. На при кінці трапези вже можна колядувати, а перед тим, як встати з-за столу, обов'язково треба помолитись.

У давнину після вечері діти носили кутю своїм хрещеним батькам, щоб привітати зі святом. А ті пригощали їх пампушками, бубликами, горіхами чи яблуками.

На свята домівку прикрашали різдвяним павуком - ромбами, сплетеними із соломи. Українським символом Різдва є дідух. Його робили з останнього або першого снопа під час жнив і тримали в коморі аж до Святвечора. Його вносили у хату почесно й ставили на покутті під іконами. Там він стояв тиждень, а тоді його спалювали у саду. Предки вірили, що з димом на небо повертаються душі померлих, які приходили на Святвечір у гості до родичів.

Прикмети дня

 • ясний день - буде багатий урожай наступного року
 • завірюха - буде багато меду, відлига - поганий урожай огірків і проса
 • багато зірок на небі - кури добре нестимуться і вродить горох
 • місячна ніч - буде врожай на баштани
 • йде сніг - буде гарний врожай на яблука
 • якщо ввечері чисте й зоряне небо, то буде сухе й урожайне літо

Що не можна сьогодні робити

 • виконувати домашні справи та працювати. Приготування до свята треба завчасно завершити
 • сваритися, лихословити і проклинати
 • носити одяг темних кольорів, особливо чорного
 • відмовляти комусь у допомозі
 • їсти м'ясні страви
 • ворожити

День ангела сьогодні святкують: Микола, Клавдія, Євгенія, Агафія.

Головна молитва дня

"Всемогутній Боже, Отче наш небесний, дякуємо Тобі за невимовний дарунок благодаті, який Ти дав цілому людству в народженні Немовляти-Христа у Вифлиємі понад 2000 років тому. Його проголосив Твій ангел тієї святої ночі, котру нині ми пригадуємо.

Нехай незбагненна таємниця втілення Твого Єдинородженого Сина - Слова, що сталося Тiлом, - зігріє наші серця та душі і наповнить їх втіхою та палким бажанням, подібно до пастухів у полі, поспішати до Його вифлиємських ясел і служити Йому.

Допоможи нам у правді та дусі щирого каяття радіти в день Різдва нашого Спасителя, щоб ми в щирій та живій вірі могли приєднатися до пісні хвали ангелів, радості пастухів і подиву мудреців зі Сходу.

Нехай в цю святу ніч Христос знову народиться в наших душах, щоб правда, любов і викуплення, які Він приніс нам, від нині і повіки залишалися у нашому житті та наших серцях.

Дай, Господи, щоб ми, подібно до Діви Марії, все, що пов’язане з Немовлям Ісусом, зберігали це у своїх серцях і розважали над ним.

Тепер, коли Ти вчинив нас причетними до слави Твого Сина тут, на землі, даруй нам Твоєї благодаті розділити Його славу на небесах. Бо Він живе і царює з Тобою, Отче, і зі Святим Духом - нині і повіки вічні". Амінь.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW