Як правильно розтовкти мак, щоб кутя вийшла смачною: 3 важливі порадиНайголовнішою стравою різдвяного столу є кутя. Якщо кутя вдасться смачною, вважається, весь рік буде щасливий. А оскільки смак цієї страви значною мірою залежить від такого компоненту, як мак, то варто подбати про його правильну підготовку.

Що потрібно зробити з маком, щоб кутя вийшла смачною, розповідає РБК-Україна з посиланням на Facebook-спільноту "Пляцки Рецепти від Лілії Цвіт".

Як можна змолоти мак

Українськи господині використовують три варіанти, чим можна замінити макітру - блендер, кавомолка або м’ясорубка. Кожен з них має свої нюанси.

При використанні блендеру спочатку мак треба залити кип'ятком, дати трошки настоятися. Потім злити воду і почати подрібнювати блендером. При цьому слід обов'язково робити паузи, щоб мак не перегрівався й був білим, а не сірим.

"Мак на кутю не проварюють, а запарюють, так смачніше", - зазначила одна з користувачок спільноти.

Щоб прискорити процес подрібнення блендером, рекомендують додати до маку трохи цукру. Ще один секрет – одразу залити товчений мак теплим медом.

При використанні кавомолки подрібнювати слід сухий мак. Далі його заливають водою та проварюють, поки не випарується вода. Інший спосіб – запарити перемолотий мак гарячим узваром.

Одна з господинь поділилася цікавим способом використання м'ясорубки. Вона зазначила, що спочатку варить мак 15 хвилин, потім 3-4 рази промиває та проціджує, щоб позбутися вологи. Після цього змішує в рівних пропорціях мак та цукор і прокручує через м’ясорубку з дрібною сіточкою.

Як вибрати макову начинку

Можна придбати вже готову макову начинку. Щоб вибрати якісний продукт, варто звернути увагу на такі моменти:

  • правильна макова начинка має бархатисту текстуру та приємний ванільний аромат;
  • ідеальний склад - мак, цукор, крохмаль, лимонна кислота та ванілін;
  • термін зберігання не має бути надто великим.

Якщо начинка гірчить, це свідчить про те, що продукт контактував із повітрям або неправильно зберігався.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW