Що можна і не можна робити для щасливого Святвечора та Різдва: яке сьогодні 24 грудня свято в УкраїніПравославна церква України 24 грудня за новим стилем відзначає Різдвяний Святвечір 2023. За старим стилем церква 24 грудня шанувала ченця Києво-Печерської лаври Нікона Сухого.

Редакція сайту 056 розкаже чим займалися українці цього дня. 

Різдвяний Святвечір у українців був дуже важливим святом. Любили його не менше, ніж саме Різдво. Це останній день Різдвяного посту, на який готують пісні страви.Українські господині у це народне свято готували 12 пісних страв, серед яких зазвичай були вареники з картоплею та капустою, риба, пісний борщ, гриби, узвар. Головною стравою Різдва була кутя - символ родючості української землі. За стіл у Святий Вечір сідали всією родиною з появою першої зірки, не сварилися та не пили спиртне.

Дуже важливою традицією у народне свято 24 грудня є колядки. Дітлахи та молодь ходили колядувати по сусідніх будинках у ніч із Святвечора на Різдво. Господарю бажали добра та гарного врожаю, а він обдаровував колядувальників частуваннями та монетами. Також діти обов'язково ходили до хрещених на Святвечір.

Також у свято 24 грудня ходили на церковну службу. А вдома українці заносили сніп сіна та стелили під столом, де він залишався до Хрещення Господнього. Хорошою прикметою вважалося, якщо на сіні спить собака чи кіт.

Популярні у молоді були ворожіння на Святвечір. Дівчата ворожили на наречених та на весілля. Подруги намагалися через різні обряди з'ясувати, хто перша вийде заміж.Сьогодні, 24 грудня, в православному календарі Святвечір. Святий вечір — це урочиста вечеря напередодні Різдва Христового, яка поширена серед християн різних конфесій. За традицією, на столі має бути 12 пісних страв, які символізують 12 апостолів або 12 місяців. Головною стравою є кутя — пшенична каша з маком, горіхами, родзинками та медом. Кутя означає вічність, достаток і благословення. Інші страви можуть бути різними в залежності від регіону, але зазвичай включають борщ, рибу, гриби, вареники, узвар та інше. На Святий вечір також звичайно ворожать, співають колядки, ходять з шопкою та відвідують родичів. Святий вечір є одним з найбільш затишних і сімейних свят українського народу.

Церковне свято 24 грудня — день пам'яті преподобномучениці Євгенії

Преподобномучениця Євгенія Римська була донькою Філіпа, префекта Єгипту, який був язичником. Вона навчилася християнству від апостола Павла і втекла з дому, перевдягнувшись у чоловіка. Вона вступила до монастиря, де стала ігуменом і творила дива. Пізніше вона була звинувачена у спробі зґвалтування жінки, але довела свою невинність, розкривши свою стать. Її батько, який впізнав її, також став християнином і єпископом Александрії. Євгенія була страчена мечем у день Різдва Христового, після того як вона витримала багато спроб вбити її.

Прикмети 24 грудня

  • Випав сніг — чекайте на хороші новини.
  • Ясний день до багатого урожаю влітку.
  • Заметіль вказує, що буде багато меду.

Що сьогодні не можна робити

До заходу сонця їжу намагалися не вживати, вийняток робили лише вагітним, дітям, старим та хворим. Також не бажано зустрічати Святвечір у чорному одязі. Не можна сваритися, лихословити, голосно кричати. Також не дозволялося займатися домашніми справами, всі клопотання краще відкласти.

Як тільки на небі з'являлася перша зірка, вся родина збиралася за святковим столом, на якому обов'язково стояло 12 пісних страв (за 12 апостолами). Серед них почесне місце займала кутя. Після вечері йшли до церкви на святкове богослужіння.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW