Не обов'язково 12: священник розповів, які основні страви потрібно подавати на РіздвоРіздво - чарівне свято, наповнене стародавніми звичаями і обрядами. В Україні його заведено святкувати в теплому сімейному колі, за святковим столом. Існує повір'я, що обов'язково в цей день повинно бути 12 страв на столі. Родинні рецепти цих страв передавали з покоління в покоління наші предки.

Оскільки з часом деякі традиції змінюються, багатьох цікавить, як наразі варто святкувати Різдво, зокрема що подавати на святковий стіл.

Про це розповів священник Іван Верескун для видання Фокус.

Три обов'язкові страви на різдвяному столі

За словами священника, Різдво Христове – це важлива подія, яка пов'язує нас з народженням, з продовженням життя. З давніх часів вважалося, що на столі у Різдво повинні обов'язково бути три страви: кутя, калач та узвар. Так завелося ще з дохристиянських часів.

Основними традиційними стравами на різдвяному столі завжди були кутя, узвар і калач. Звісно, є додаткові страви, які також мають символічне значення. Але кутя, узвар і калач — це основні символи воскресіння, життя, яке продовжується, смерті. В цих основних стравах відбувається поєднання і живих, і спочилих людей, — пояснив священник.

Іван Верескун наголосив, що у нинішніх реаліях на різдвяному столі не обов’язково має бути багато страв, на цьому точно не потрібно акцентувати увагу. Краще направити ресурси на добру справу. Замість надлишку страв, каже він, варто поділитися їжею з нужденними чи передати кошти на благодійність.

Важливо, щоб все-таки різдвяний стіл у сьогоднішніх реаліях ніс у собі якусь добру справу. Ми можемо, наприклад, ту заплановану суму, чи кількість продуктів, які ми мали споживати, розділити з людьми малозабезпеченими, комусь задонатити, наприклад, військовим на якусь частину, чи підтримати волонтерів, — зазначив священник.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW