Додаткові вихідні на Різдво і Новий рік 2024: стало відомо, чи відпочиватимуть українці в дні святВ Україні Різдво та Новий рік зазвичай були приводами для додаткових вихідних. У нинішніх реаліях, коли другий рік триває війна та діє воєнний стан, усі вихідні, пов'язані зі святами, скасовані. Водночас з переходом на новий церковний календар в українців виникла невелика плутанина із датами святкувань і відпочинку.

Якщо раніше українці святкували Різдво 7 січня, то цього року, разом з більшістю країн світу, будуть відмічати це свято 25 грудня. Цей день випадає на понеділок, тому у 2023 році свято Різдва буде робочим для більшості працівників. Шанс отримати вихідний мають лише співробітники приватних компаній, якщо керівництво ухвалить таке рішення.

Що стосується вихідного на Новий рік, то тут ситуація ідентична. 1 січня 2024 року припадає на понеділок, у зв'язку з чим державні установи переважно працюватимуть. Рішення про вихідні для працівників приватних фірм залишається за їхнім керівництвом.

На Різдво за старим календарем, тобто 7 січня, в українців взагалі вже не буде офіційного вихідного, оскільки його скасовано законопроєктом Верховної Ради. У 2024 році ця дата припадає на неділю, тому відпочивати все ж зможе більшість працівників.

Як показали опитування українців, переважна частина українців схвалює перехід на новий календар і збирається святкувати Різдво 25 грудня. Водночас пишних святкувань майже ніхто влаштовувати не планує – більшість обмежиться скромним святковим столом у сімейному колі.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW