Президент підписав закон, який спрощує ввезення гуманітарної допомоги в Україну21 грудня Президент України Володимир Зеленський підписав закон №9111, який передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів з метою спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги. Це рішення стало результатом роботи Верховної Ради, яка ухвалила відповідний законопроєкт 8 грудня.

Що відомо про закон

Однією з ключових інновацій введеного закону є закріплення законодавчого спрощення у процедурі ввезення та розподілу гуманітарної допомоги. Особливість закону полягає у впровадженні електронної системи обліку. Це  рішення спростить та прискорить весь процес, забезпечуючи ефективнішу взаємодію між учасниками процесу.

Згідно із законопроєктом, розширюється перелік отримувачів гуманітарної допомоги. Це стане важливим кроком для забезпечення необхідної допомоги різним категоріям населення, а також враховуватиме конкретні потреби та ситуації, що виникають внаслідок різних криз та надзвичайних ситуацій.

Крім того, впровадження електронної системи дозволить збільшити прозорість та відстежуваність процесу, що є критично важливим у забезпеченні ефективного використання гуманітарної допомоги.

Цей крок також відзначається додатковим стимулом для гуманітарних організацій та волонтерів, які здійснюють постійні зусилля для надання допомоги тим, хто потребує цього найбільше. Розширення переліку отримувачів є визнанням різноманітності та обсягу потреб населення в умовах різних криз та надзвичайних ситуацій.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW