"90 000 грн зарплати на місяць": українців, яким дуже потрібна робота, кличуть на вакансіїПрацьовиті іноземці у Фінляндії без роботи не залишаться. Адже у різних куточках країни вдосталь вакансій. З нюансами фінського ринку праці для українців допоможе розібратися міжнародний сервіс TransferGo. На які умови праці можна претендувати у Фінляндії та чи вдасться влаштуватися без знання мови?

Як інформує "24", фінський ринок праці пропонує різні варіанти працевлаштування: вакансії можуть бути постійними або сезонними. Робочий досвід потрібен не завжди.

Місцеве трудове законодавство у деяких випадках дозволяє працевлаштування без дозволу на проживання.

До трудових мігрантів у Фінляндії ставляться дещо краще, ніж, наприклад, у сусідній з Україною Польщі. Фіни дійсно зацікавлені у працьовитих іноземцях, які готові переїхати в Північну Європу та закрити потрібні їм вакансії. Тому часто роботодавці пропонують привабливі умови для трудових мігрантів: забезпечують житлом та харчуванням.

Також ринок праці Фінляндії вважається не таким популярним, як країни Східної Європи. Завдяки цьому він є більш цивілізованим. Шанси потрапити на шахраїв тут дещо менші. Але це не означає, що їх немає взагалі.

Права та обов'язки роботодавця та робітника прописуються в трудовому договорі. Потрібно дуже уважно вивчати всі його пункти. Якщо щось незрозуміло, одразу уточнювати, а коли договір прописано фінською або англійською – просити переклад.

Норма праці у Фінляндії – 8-годинний робочий день і 40-годинний робочий тиждень. Будь-яка понаднормова робота повинна оплачуватись додатково. На цей момент варто звернути особливу увагу в трудовому договорі.

Укладання трудового договору

Укладання трудового договору

Також роботодавець зобов'язаний забезпечити своїх працівників необхідними засобами праці: від робочої форми до потрібних інструментів.

Для висококваліфікованих іноземних працівників у Фінляндії необхідне визнання дипломів. Для роботи на спеціалізованій посаді (наприклад, лікарем) потрібно отримати визнання кваліфікації, прийняте Фінським національним агентством з питань освіти або іншим компетентним органом. Більше про підтвердження дипломів можна дізнатися за посиланням.

Які вакансії пропонують українцям

Найбільше бракує спеціалістів у соціальній сфері. У Фінляндії навіть склали перелік найбільш затребуваних професій, на які запрошують працювати іноземців. Країна Північної Європи потребує робочих рук у багатьох напрямках.

Вже не перший рік у Фінляндії кілька галузей стикаються з кризою нестачі кадрів. Міністерство економіки та зайнятості країни прогнозує, що цього і наступного року спостерігатиметься зростання безробіття.

На престижні та високооплачувані вакансії великий попит і серед самих фінів. Тому іноземних працівників у країні раді бачити на робочих позиціях, де рівень кваліфікації середній або низький. Відповідно, не такі високі заробітки. Останнім часом значно збільшилась кількість відкритих вакансій у соціальній сфері.

Фінляндія найбільше чекає українців на таких посадах: асистенти в медичних закладах; кваліфіковані медсестри;

старші медичні сестри та сестри палатні;

фахівці з соціальної роботи;

лікарі-спеціалісти;

лікарі загальної практики;

лікарі-логопеди;

стоматологи;

працівники з особистого догляду вдома;

психологи;

вихователі дитсадків;

персонал закладів громадського харчування;

прибиральники офісів та робочих приміщень;

бригадири будівельної сфери.

Робота в соціальній сфері

Робота в соціальній сфері

Також зберігається великий попит на трудових мігрантів, які мають вдосталь фізичної сили, щоб працювати на будівництві. Багато вакансій мулярів, штукатурів, електриків, бетонників та трубоукладачів. У галузі промисловості бракує столярів, зварювальників та інженерів-механіків.

Часто українців наймають на сезонні роботи до фінських теплиць. Це, переважно, збирання овочів, ягід та грибів. Сезонних вакансій найбільше влітку, коли гарячий сезон збирання врожаю.

У сфері готельно-ресторанного бізнесу роботу пропонують кухарям, пекарям, кондитерам та офіціантам. Але в останньому випадку перешкодою може бути незнання мови.

Робота без знання мови

Без розуміння фінської доступні вакансії переважно у сільському господарстві, прибиранні та на будівництві. На заводах у Фінляндії пропонують і роботу, яка вимагає знання мови, і ту, яка не потребує вільного спілкування.

Майже всі сезонні варіанти можна розглядати без потреби вивчення мови. Вона не знадобиться тим, хто готовий влаштуватися на нічне розвезення газет або прибирання снігу. Також вільне володіння фінською не обов'язкове для майстрів манікюру, кухарів, прибиральників та вчителів української мови.

На яку зарплату слід розраховувати українцям у Фінляндії

Найбільш високооплачуваними є вакансії для іноземців у сфері охорони здоров'я. Але, нагадаємо, для них потрібно підтверджувати диплом та доводити свою кваліфікацію. За даними Інституту економічних досліджень, середня зарплата, на яку можуть розраховувати мігранти, така:

дипломована медсестра (30 євро за годину, 5 230 євро на місяць);

стоматолог (63 євро за годину, 10 976 євро на місяць);

психолог (31 євро за годину, 5 380 євро на місяць);

медсестра для домашнього догляду (29 євро за годину, 5 043 євро на місяць).

Менш оплачуваними, але значно затребуванішими є такі вакансії:

вчитель раннього розвитку для дітей (14 євро за годину, 2 421 євро на місяць);

бригадир на будівництві (30 євро за годину, 5 168 євро на місяць);

шеф-кухар (21 євро за годину, 3 590 євро на місяць);

офіціант (13 євро за годину, 2 225 євро на місяць).

Корисні сайти для пошуку роботи

Розпочати пошук роботи варто до переїзду. Це дасть змогу зрозуміти, що саме пропонує ринок та який регіон найкраще підійде для життя.

Ті, хто шукають роботу, вже проживаючи у Фінляндії, мають чималу перевагу, адже можуть зустрітися із прямим роботодавцем. Це допоможе звести до мінімуму ризик спілкування із шахраями.

Пришвидшити пошук роботи допоможуть такі ресурси:

tyopaikat.oikotie.fi

toimistot.te-palvelut.fi

eilakaisla.fi duunitori.fi

фейсбук-група "‎Пошук та пропозиції роботи у Фінляндії"

Пам'ятайте, що погоджуватися варто тільки на офіційну роботу за трудовим договором. Адже лише так вдасться захистити свої права, якщо раптом роботодавець їх порушить.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW