"42 гривні за долар вже скоро, курс валют приголомшить українців": експерти сказали, чи пора мчати в обмінникиДо кінця 2024 року курс готівкового долара в Україні може досягти 42 грн. Однак трагедії в цьому немає – адже через те, що більша частина витрат бюджету буде зроблено за рахунок міжнародної допомоги, невелика девальвація гривні є логічною.

Як інформує "РадіоТрек", ба більше, до бюджету України на 2024 рік закладено курс на середньому рівні 40,7 грн.

Про це розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив, що логіка девальвації полягає в тому, що:

від цього "виграє бюджет – по митних зборах, або проплат, що залежать від офіційного курсу";

якщо ситуація з експортом не покращиться, то НБУ закриватиме різницю на міжбанку за рахунок своїх інтервенцій – "і фактично курси цих інтервенцій робитимуть погоду на ринку".

"Тому, якщо дивитися об'єктивно, 42 грн/долар на кінець 2024 року – це більш-менш той курс, який влаштовуватиме Мінфін – тому що через деяку девальвацію отримання коштів у гривні до бюджету буде більшим.

Також є валютна переоцінка золотовалютних резервів – і в балансі НБУ вона буде позитивною", – пояснив аналітик.

Втім, визнав він, зростання курсу долара матиме і негативні наслідки. Які, зокрема, висловляться у зростанні цін.

Що відбуватиметься на ринку

Зі свого боку, голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов розповів, що загалом у 2024 році НБУ реалізовуватиме "зважену та ефективну політику". Яка, за його словами, буде спрямована на "відповідність валютним курсам до об'єктивних економічних обставин".

"Створення підґрунтя до "єдиного" курсу на готівковому ринку та скорочення різниці між безготівковим та готівковим курсами свідчить про те, що валютний ринок знаходиться на шляху до повної лібералізації.

Саме вільне курсоутворення може стати найважливішим чинником для більш активного розвитку економіки країни", – зазначив банкір.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW