Відродження традицій: у Миколаєві виготовляли різдвяних павуків, - ФОТОУже 25 грудня українці святкуватимуть Різдво та проведуть його у сімейному колі зустрічаючи першу зірку. А ще раніше наші предки вішали плетені з соломи чи очерету пірамідки – різдвяні пауки.

Саме тому у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького. провели майстер-клас з виготовлення різдвяних прикрас:

«Коли ми янгола виготовляємо, зробленого власноруч на ялинку, то це така істота, небесна істота, яку нам посилає Господь, як оберіг. Нам, як охоронця. На ялинці цей янгол буде спостерігати, аби у нас все було добре. Аби ми жили щасливо в мирі. Аби всі наші мрії, побажання й сподівання здійснювались», - говорить керівниця культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова.

Відродження традицій: у Миколаєві виготовляли різдвяних павуків, - ФОТО , фото-1

«Так, солома це дуже теплий матеріал. Дуже природній. Ну і руки треба мати. Раніше всі робили якось. Це зараз це диво. У нас край землеробський і звісно з соломи люди вміли робити і коників, й козу, і ангелів. Зараз це дуже популярно. Звісно, ми повертаємо забуті традиції. Тому що хліб, солома це було з давнини. Зараз у нас пластмаса. А раніше все робили з природних матеріалів – дерево, солома», - нагадує Тетяна Ульянкіна.

Відродження традицій: у Миколаєві виготовляли різдвяних павуків, - ФОТО , фото-2

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW