Кінець війни, мобілізація та цілі - головні тези з пресконференції Володимира ЗеленськогоВчора ввечері, 19 грудня, президент України Володимир Зеленський провів велику пресконференцію за підсумками 2023 року.

Розказуємо тезово, про що розповідав президент.

Головною перемогою Зеленський назвав те, що український прапор майорить на наших землях, які ми змогли захистити та зберегти. Історичною подією стало наближення України до європейського майбутнього, початок переговорів про вступ до ЄС.

Мобілізація

Зеленський розповів, що у Генштабі запропонували мобілізувати додатково 450-500 тисяч осіб. Президент відповів, що йому для такого кроку потрібно більше аргументів, оскільки це питання людей, справедливості, обороноздатності та фінансів.

Зеленський сказав, що мобілізація такої кількості людей обійдеться Україні в додаткових 500 млрд гривень. 

Водночас, він прокоментував ініціативу деяких нардепів щодо мобілізації жінок. Зеленський запевнив, що мобілізації жінок в Україні під час воєнного стану не буде.

"Що стосується зниження мобілізаційного віку до 25 років – якщо буде аргументовано, на сьогодні бачу, що це необхідно, – з цим погоджусь", – зазначив президент.

Закінчення війни та контрнаступ

"Чи завершиться 2024 року війна? Я думаю, ніхто не знає відповіді", - прокоментував Зеленський питання про тривалість війни в Україні.

Він наголосив, що терміни перемоги залежать перш за все від самих українців.

За його словами, нестача амуніції вплинула на перебіг контрнаступу ЗСУ на Запоріжжі.

Також Зеленський відповів, чи відмовиться Україна від стратегії звільнення своїх територій військовим шляхом. 

"Стратегія не може бути змінена. Згідно з нашою Конституцією це все наші території. Що стосується тактики. Може змінитися тактика, після того як врахують результати контрнаступу", – сказав він.

Володимир Зеленський також пояснив, від чого залежить можливість України раніше закінчити війну.

"Це також були думки. Я хочу бути коректним. Війна, перемога, поразка, стагнація – залежать від багатьох рішень, багатьох ризиків, багатьох напрямків, але здебільшого від нас із вами. Якщо не втратимо нашу стійкість, то завершимо війну раніше. Ми не готові віддати нашу країну", – додав президент.

Про можливість переговорів з рф

"На сьогодні це питання не актуальне. Запиту від росії не бачу, в їхній риториці бачу тільки нахабство і вбивство", — заявив Зеленський про питання щодо переговорів з рф.

Коли буде готовий документ щодо української формули миру, тоді його можна буде передати кремлю, - додав президент України.

Також глава держави визнав, що процес надання Україні гарантій безпеки "іде, але трохи повільніше, ніж очікували".

За його словами, "найпотужнішим варіантом" для безпеки нашої країни є вступ до НАТО, але туди Україну поки що не запрошують.

Цілі на фронті 2024 року

"Я не можу вам сказати про цілі. У нас були складнощі на півдні, тому що всі говорили про наші плани. Ну, воно так не злітає з РФ, у якої зброї більше. Не можу вам сказати жодної деталі з наших контрнаступальних та оборонних дій наступного року", – пояснив президент.

Про депутатів та корупцію

Зеленський підтвердив, що всі державні посадовці мають надавати моральний приклад, втім, визнав, що цього не відбувається.

Він також заявив, що не може розпустити Верховну Раду через скандали з народними депутатами, оскільки тоді доведеться проводити вибори, а це неможливо зробити в умовах воєнного стану.

Зеленський наголосив, що є відсоток людей, які працюють і вже прийняли доволі багато реформ, які, зокрема, відкриють для України €50 млрд допомоги.

"Він (нардеп, – Ред.) нічим не відрізняється від бізнесмена, який салюти включає на свій день народження, коли військові воюють. Я не ділю цих людей. Я вважаю, що так, всі державні діячі повинні бути моральним прикладом. Такого, на жаль, нема. Не можу їх розпустити, бо тоді будуть вибори, а вибори не можна проводити під час війни", – заявив Зеленський.

Голова держави наголосив, що “зробив усе, щоб саме ці депутати, які б вони не були, проголосували за всі антикорупційні закони”.

"За корупцію треба саджати. Це дуже важливо. Правоохоронці, антикорупційні органи, СБУ обов’язково виконають свою роботу, і будуть справедливі вироки", – заявив президент.

Стосунки із Залужним

Президент Володимир Зеленський прокоментував свої стосунки із Залужним та чи збирається він його звільняти. Він наголосив, що має робочі стосунки з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

"Він має відповідати за результат на полі бою разом з Генштабом. Є багато там питань. Це складне питання – наступ. Щось було, щось не було, щось ішло, чогось не вистачає, а може і не буде його. Але я вважаю, що ми можемо собі дозволити сьогодні жити в Україні зі щоденним результатом", – сказав Зеленський.

Український лідер додав, що “кожен із нас має бути готовий приносити цей результат”, зазначивши, що це не жертовність.

"Бути головкомом – це честь, бути президентом – це честь, велика честь. Нам потрібні міцні кроки і результат. От і все", – наголосив Зеленський.

При цьому Зеленський прямо не відповів на запитання, чи збирається він звільняти Залужного.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW