В Україні можуть підвищити тарифи на воду для населення на вимогу Світового банку: коли очікувати змінВ Україні загострюється проблема щодо тарифів на водопостачання та водовідведення. Наразі міжнародні кредитори наголошують на тому, що потрібно негайно збільшити тарифи на воду. Протягом 2023 року вже було кілька спроб вирішення питання щодо зміни тарифів, але поки уряд відтермінував це, пише Politeka.

Як пояснив президент асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький, через війну в Україні пошкоджено важливі інфраструктурні об'єкти, зокрема, системи водопостачання та водовідведення. Із поточними тарифами повністю відновити їх майже неможливо.

У відновленні та реконструкції постраждалих об'єктів Україні готовий допомогти Світовий банк, але фінансувати проєкти він буде лише за умови перегляду тарифів на воду для населення. За словами Новицького, підвищення тарифів сприятиме якіснішому відновленню об'єктів.

Коли тарифи збільшать, субсидії для уразливих верств населення також зростуть. Тому такий підхід дозволить забезпечувати допомогу українцям, які не можуть витратити більше на оплату послуг, і водночас міжнародні організації братимуть участь у відновленні та покриватимуть витрати водоканалів.

Підвищення тарифів на воду є необхідним, каже Новицький, при цьому на даний час це питання залишається відкритим. Уряд продовжує відстоювати стратегію утримання комунальних тарифів на час воєнного стану.

Нагадаємо, що в країні планувалося підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення з 1 липня та з вересня 2023 року. Проте плани Нацкомісії з держрегулювання у сферах енергетики та комунпослуг не реалізувалися через заборону влади. Тоді хотіли підвищити тарифи на понад 30% для 88 водоканалів обласних центрів і міст.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW