Пенсійна реформа: з 1 січня умови виходу на пенсію для українців стануть жорсткішимиЗ нового року пенсія для багатьох українців стане менш доступною, оскільки стають більш жорсткішими правила виходу на пенсію згідно із реформою. Зокрема, це пов'язано із вимогами до мінімального страхового стажу. Уже з 1 січня громадянам знадобиться більше стажу, щоби вчасно вийти на пенсію, пише Today.ua.

Пенсійну реформу прийняли в Україні ще 2017 року, і її положення поступово впроваджуються.

У 2023 році для вчасного виходу на пенсію, тобто у 60 років, достатньо було мати 30 років страхового стажу. З 2024 року знадобиться вже 31 рік.

"Другий шанс" на заслужений відпочинок громадяни, у яких не вистачило стажу, отримають у 63 роки. У цьому віці для виходу на пенсію з 2024 року потрібно мати мінімум 21 рік (цьогоріч вистачило би 20 років).

Далі оформити пенсію можна буде після досягнення 65 років. Для цього віку норма щодо стажу становить 15 років.

Щорічно вимоги щодо стажу зростають на 12 місяців, і, наприклад, у 2026 році, щоб вийти на пенсію у 60, уже потрібно буде мінімум 33 роки стажу.

Згідно зі статистикою, на даний час українці виходять на пенсію із середнім страховим стажем 32 роки. Тому вже після 2025 року більшість українців не зможуть вийти на пенсію після досягнення 60 років.

Що робити тим, кому бракує стажу

Якщо стажу недостатньо, його можна докупити. Українці можуть зробити це безпосередньо перед виходом на пенсію. У такому разі потрібно буде заплатити по 44% від мінімальної зарплати за кожен місяць стажу, якого бракує. Станом на зараз це становить 2948 грн.

Ті, у кого до виходу на пенсію залишається ще кілька років, можуть щомісяця сплачувати мінімальний страховий внесок у розмірі 22% від мінімальної зарплати. Зараз ця сума становить 1474 грн. Така можливість доступна лише тим громадянам, які працюють офіційно.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW