Що чекає на власників нерозмитнених авто в Україні: КСУ ухвалив важливе рішенняВідповідно до положення Митного кодексу, нерозмитнення ввезеного в Україну автомобіля у встановлені законодавством терміни тягне за собою накладення чималого штрафу або конфіскацію авто.

Нещодавно Конституційний Суд України підтвердив законність цього, пише Avtosota.

КСУ визнав конституційність частини шостої ст.481 Митного кодексу. Тому в разі, коли строк тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення перевищує 30 днів, фізичним або юридичним особам може загрожувати значний штраф або навіть конфіскація ввезених транспортних засобів. Розмір штрафу складає 170 000 гривень (десять тисяч неоподатковуваних мінімумів).

Рішенням КСУ визначено, що зазначене положення Митного кодексу надає судам право здійснювати дискреційні повноваження при визначенні відповідного покарання. Це дозволяє враховувати особливі обставини порушення і проводити індивідуалну оцінку в кожному конкретному випадку.

При цьому Суд підкреслив, що такі штрафи мають на меті підтримати верховенство права та посилюють принцип справедливості при застосуванні санкцій для порушників митних правил в Україні.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW