У Покровську обговорили план дій щодо ліквідації наслідків негоди18 грудня у Покровську відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів його начальник Покровської МВА Сергій Добряк. Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів, представники комунальних служб та ДСНС.

У Покровську обговорили план дій щодо ліквідації наслідків негоди, фото-1

Під час засідання було оголошено надзвичайну ситуацію природного характеру регіонального рівня, що склалася в Донецькій області внаслідок погіршення погодних умов ще 15 грудня та призвела до порушення роботи електромереж - пошкодження та/або руйнування окремих об’єктів електричних мереж.

Заступник начальника Покровської МВА Олексій Стебель очолив штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що був створений для оперативного реагування та забезпечення створення нормальних умов життєдіяльності населення Покровської громади під час обмеження та/або припинення постачання електричної енергії.

У Покровську обговорили план дій щодо ліквідації наслідків негоди, фото-2

Директор КП «БКП» Алік Тумасов, доповів, що на підприємстві є 2 стаціонарних та 3 переносних генератори. Також створено запас із палива, якого достатньо для функціонування протягом 7 днів. Підприємство залучає спецтехніку для розчищення доріг.  

Про роботу котелень під час надзвичайної ситуації розповів директор КП «Покровськтепломережа» Дмитро Гордієнко. На сьогодні у громаді функціонують 23 котельні, 7 з яких працюють на твердому та альтернативному паливі, 16 - на природному газі. При цьому 20 котелень обладнані генераторами, тож не припинятимуть працювати у разі знеструмлення.

У Покровську обговорили план дій щодо ліквідації наслідків негоди, фото-3

Члени комісії також заслухали директора КП «Покровськводоканал» Руслана Лінніка, який повідомив, що у зв’язку зі значними перервами в електроживленні інфраструктури водопостачання та водовідведення, в аварійному режимі були залучені у роботі дві дільниці з ремонту та експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж та служба з ремонту та технічного обслуговування енергетичного та іншого обладнання. А це 36 спеціалістів та 9 одиниць спецтехніки, які обслуговують 18 підвищувальних водопровідних насосних станцій та 8 каналізаційних насосних станцій.

В умовах надзвичайної ситуації громадяни можуть знайти тимчасовий прихисток у "Пунктах незламності". На сьогодні на території всієї громади облаштовано 12 таких пунктів. Детальніше про забезпечення їх функціонування розповіла заступниця начальника Покровської МВА Маргарита Ідрісова.

У Покровську обговорили план дій щодо ліквідації наслідків негоди, фото-4

"У Покровську та старостинських округах було створено 1 мобільний та 11 стаціонарних "Пункти незламності", однак 2 знаходяться у "сплячому" режимі. Усі вони оснащені питною водою та харчовими продуктами, а також генераторами потужністю від 5 кВт та паливом для їх роботи. За потреби можна запустити альтернативне опалення модульними котельнями", - зазначила Маргарита Ідрісова.

Примітно, що у період з 11 по 17 грудня,  у зв’язку з відсутністю світла, що спричинені несприятливими погодними умовами,  пункти незламності відвідали 412 мешканців громади.

Начальниця управління по роботі з територіями Покровської МВА Олена Носач доповіла про ситуацію у старостинських округах.

"Станом на 18 грудня без електропостачання залишається 35 населених пунктів у 8 старостинських округах та частково відсутня електрика у приватному секторі м.Родинське. Адмінбудівлі старостатів обладнані генераторами, завдяки чому для мешканців організована можливість зарядити гаджети. До генераторів підключається медичне обладнання, коли на території округу працює лікар. В одній з адмінбудівель надана можливість працювати вчительці", - зазначила Олена Носач.

У Покровську обговорили план дій щодо ліквідації наслідків негоди, фото-5

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення, начальник Покровської МВА Сергій Добряк доручив керівникові та членам новоствореного штабу вжити заходів з:

- оснащення генераторами всіх життєво важливих об'єктів тепло-, водопостачання та водовідведення; 

- забезпечити перегляд необхідної кількості аварійно-ремонтних бригад, за необхідності збільшити їх кількість та забезпечити необхідними обладнанням, приладдями, матеріалами;

- тримати в постійній готовності та справному стані  наявну комунальну техніку, що може бути залучена до виконання невідкладних аварійно-відновлювальних робіт; 

- забезпечити виділення з матеріального резерву необхідної кількості паливно-мастильних матеріалів для забезпечення сталого функціонування генераторів на території старостинських округів протягом не менш ніж два тижні тощо.

У ході засідання наголосили на оперативній взаємодії органів влади та профільних служб усіх рівнів, готовності ДСНС надавати сприяння у разі настання надзвичайних ситуацій внаслідок негоди, розгортання ними додаткових пунктів незламності.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW