Сміття біля могил воїнів: батьки загиблого захисника викликали поліцію на Алею Слави у Сумах17 грудня батьки загиблого захисника Ніколая Ніколаєнка викликали поліцію на кладовище до могили сина у Сумах. За словами матері захисника Валентини Ніколаєнко, хтось викинув сміття поруч із похованням сина і це відбулося не вперше.

Батьки загиблого воїна Ніколая Ніколаєнка щодня приходять на могилу сина. За словами Валентини Ніколаєнко, 17 грудня їм довелося викликати поліцію на Алею Слави центрального кладовища. Зранку їм зателефонували рідні воїнів, що поховані поруч та повідомили, що хтось викинув пакет зі сміттям поряд із могилою їхнього сина, пише Суспільне.

“Приходячи на могилу сина і побачивши якусь наругу, то накидано сміття, то не те, що потрібно. Знаєте, так боляче. Тоді думав, та ладно, тоді АТО, а для нас війна. А на сьогодні вже повномасштабна війна”, – зазначила мати загиблого воїна пані Валентина.

Раніше кілька разів звертались до поліції із заявами про наругу над могилами воїнів, додала жінка.

“То у них камери не працюють, то вони нікого не можуть знайти”, – сказала Валентина Ніколаєнко.

Сміття біля могил воїнів: батьки загиблого захисника викликали поліцію на Алею Слави у Сумах, фото-1

За словами батьків Ніколая Ніколаєнка, цього разу приїхавши на місце поліція забрала сміття як доказ.

“У поліції дане повідомлення зареєстрували, внесли до журналу єдиного обліку прийняття та реєстрації заяв про кримінальні правопорушення. На місце виїжджали працівники поліції. На місці пошкодження плит, пам’ятників, могил не виявлено. Перевірка триває”, – зазначила старша інспекторка відділу комунікації Нацполіції Сумщини Марина Полосіна.

Подібний випадок наруги над могилами воїнів на центральному кладовищі стався місяць тому — 14 листопада. Тоді, за інформацією поліції, невідомі позривали та зіпсували прапори з трьох могил військовослужбовців. Того ж дня був затриманий 43-річний чоловік, який не зміг пояснити свій вчинок поліції.

Його дії кваліфікували за статтею “Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого” Кримінального кодексу України. Максимальне покарання передбачене цією статтею — обмеження або позбавлення волі до трьох років.

Одна зі справ, щодо викрадення прапорів із могил у 2020 році розглядалась Зарічним судом. У грудні 2019 року двоє чоловіків викрали прапор з могили захисника Сергія Братушка. Суд їх визнав винними та засудив до чотирьох років позбавлення волі з річним іспитовим строком.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inuaAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW