Пункт "Дорогуськ – Ягодин" знову заблокували: чи пропускають автобуси та вантажівки з тваринамиПольські перевізники знову заблокували проїзд вантажівок через "Дорогуськ – Ягодин". Тепер до них долучились й фермери. Це найбільший пункт пропуску з Україною, який після місяця блокади відкрився і пропрацював рівно тиждень.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на Державну прикордонну службу України.

Сьогодні, після 15:00, польські перевізники розпочали акцію протесту на під’їзних шляхах до пункту пропуску «Дорогуськ – Ягодин». На місце приїхала і поліція. Про початок акції інформація надійшла від Прикордонної варти Республіки Польща.

"Організатори протесту планують пропускати лише по одному вантажному автомобілю на годину. Водночас інформують, що пропускатимуть транспортні засоби з вантажами безпекового, гуманітарного характеру та ті, які перевозять тварин, продукти, що швидко псуються тощо.

Окрім цього, за наявною інформацією, протестувальники не планують перешкоджати руху автобусів", - розповіли в ДПСУ.

Станом на ранок 18 грудня у живій черзі біля цього пункту пропуску було 2 000 транспортних засобів на в'їзд з польського боку. А на виїзд у електронній черзі зареєстровано 1200 транспортних засобів з експортними товарами. З моменту завершення минулого блокування, митниця працювала у посиленому режимі. Нині ж поки невідомо як ситуація буде розгортатися далі.

"За цей тиждень, що нам дали «вікно можливостей», ми оформили 7,5 тисячі вантажівок у обидва боки, зокрема на в'їзд в Україну трохи більше 4 тисяч і 3,5 тисячі - на виїзд. Наразі ми продовжуємо працювати в посиленому режимі, і намагалися якомога більше набрати в пункт пропуску вантажівок, і так працюватимемо до кінця дня. А що буде далі - залежить від протестувальників: скільки вони будуть пропускати на годину.

У нас є різна інформація. Одні джерела повідомляють, що планують пропускати по 10 транспортних засобів на годину, інші кажуть, що будуть все-таки по одному пропускати, як це було раніше", - повідомила речниця Волинської митниці Валентина Черниш.

Блокада польських перевізників триває з 6 листопада, ключова її вимога – повернути систему дозволів для українських перевізників. За словами протестувальників, у разі невиконання їхніх вимог вони перекриватимуть кордон до весни.

"Ми протестуємо вже 43 дні. Це одні з найтриваліших протестів у Польщі за останні роки, що свідчить про некомпетентність нинішньої влади.

Чекаємо конкретики, не хочемо залишатися там до 8 березня. У разі потреби, якщо не буде результатів, ми будемо там до 8 березня", – заявила лідерка протесту перевізників на прикордонному переході в Дорогуську заявила Едита Озиґала.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW