12 грудня - Спиридонов день: що сьогодні заборонено робити12 грудня за новим церковним календарем згадують святого Спиридона Триміфунтського, який мав дар чудотворення. У народному календарі - Спиридонов день.

Про це пише УНІАН.

Про що говорять прикмети на 12 грудня
- небо зранку червоне - весь грудень стоятиме ясна погода;
- зранку заметіль - негода протримається тиждень;
- вночі на небі яскраво світять зірки - буде похолодання, а якщо зірки тьмяні - настане відлига.

У народному календарі 12 грудня - свято Спиридонов день, Спиридон Сонцеворот. Вважалося, що цього дня святий Спиридон повертає сонце до літа і проганяє зиму.

Що не можна робити 12 грудня
- сваритися з близькими;
- відмовляти в милостині нужденним - можна самим відмовитися у - скрутному фінансовому становищі;
- порушувати правила посту.

За народними прикметами цього дня не варто носити старі речі - це до злиднів і невдач, а також вирушати в дорогу. Також на Спиридона побоюються йти в ліс: вважається, що в цей час можна ненароком розбудити ведмедя.

Що можна робити 12 грудня
Цього дня можна піти до церкви, поставити свічку і помолитися святому - про здоров'я дітей, батьків, сприяння у шлюбі. Також вважається, що святитель допомагає людям, яких несправедливо засудили або звинуватили, оберігає від тривоги, злиднів і хвороб, просять у Спиридона зберегти здоров'я, гроші та спокій.

Цього дня за старих часів намагалися не працювати - робили невеликий перепочинок. Вдень відчиняли вікна, щоб повітря і сонце прогнали з дому зло і біди.

Тим, хто дотримується посту, цього дня можна їсти гарячу їжу з олією. Раніше ми публікували детальний календар харчування на Різдвяний піст по днях.

12 грудня - іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр і Спиридон.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW