"90 000 грн зарплати на місяць": українців, яким потрібна робота, кличуть на працюватиУ Франції проживають майже 70 000 українців. Якщо говорити про осіб працездатного віку, то приблизно третина із них змогла успішно знайти роботу.

Як інформує "24", однак велика частина українців досі перебуває у пошуках. Основною перепоною залишається мовний бар'єр. Сьогодні разом із міжнародним сервісом TransferGo розбираємося, чи можливо знайти роботу без вільного володіння французькою та які ресурси підвищать шанс знайти бажану вакансію.

Особливості французького ринку праці

Франція – другий за величиною ринок праці в Європі та сьомий у світі. Його масштаби приваблюють значну кількість трудових мігрантів. Серед них зустрічаються й українці. Що важливо – наші земляки активно переїжджали у Францію і до 2022 року.

Серед переваг офіційного працевлаштування в державі – надійні соціальні гарантії та стабільність. Тривалість робочого тижня становить 35 годин. Водночас можна працювати понаднормово, щоб заробити більше.

Оскільки Франція – сільськогосподарська країна, тут спостерігається великий попит на сезонних працівників. Також розвинений ІТ-сектор, галузь моди, кіно та туризму. Постійного розширення штату працівників потребують численні підприємства важкої промисловості. Багато відкритих вакансій і у закладах сфери обслуговування.

Час для пошуку роботи у Франції зараз більш ніж сприятливий. Компанії та виробництва, відновлюючися після пандемії, нарощують потужності й масштаби своєї діяльності. Тож в країні спостерігається сплеск можливостей. Нові вакансії з'являються щодня. При цьому роботодавці з радістю запрошують на роботу українців.

У Франції є чимало вакансій для українців без знання мови

У Франції є чимало вакансій для українців без знання мови

Зарплата – ще один плюс тутешнього працевлаштування. Станом на сьогодні, "мінімалка" у Франції становить 1 747 євро. Це сума, яку особа отримує на руки вже після вирахування податків. Середні показники – понад 3 000 євро на місяць. Крім того, роботодавці часто видають працівникам премії та так звану "тринадцяту зарплату".

Важливий нюанс – тип контракту

Французьким трудовим законодавством передбачено 2 типи контрактів між роботодавцем і працівником: строковий та безстроковий.

Строковий підписується на конкретний термін. Після його закінчення роботодавець не має ніяких зобов'язань перед працівником та має право як продовжити контракт, так і розірвати будь-які робочі відносини; Безстроковий укладається на невизначений термін. Він є дуже вигідним для працівника, адже за таким контрактом його практично неможливо звільнити. Це відбувається лише за умови банкрутства компанії або дуже грубої помилки з боку працівника, яка негативно впливатиме на весь бізнес. Та навіть за таких умов роботодавець повинен довести похибку.

До слова, офіційне працевлаштування гарантує працівнику повне медичне страхування, у деяких компаніях – компенсацію обідів і транспорту, знижки на культурні й спортивні заходи, а також додаткові виплати на професійне навчання.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ Робота для українців у Чехії: де краще шукати та які вакансії пропонують

Які є вакансії для українців без знання мови

Вільне володіння французькою мовою має першочергове значення для роботодавця. Однак для тих, хто лише опановує її, варто звернути увагу на сезонні чи технічні роботи, а також вакансії у сфері обслуговування. Однак варто розуміти, що оплата праці буде нижчою.

Серед пропозицій роботи без знання мови пропонують такі:

збирачі печериць у місті Пон – 1 800 – 2 200 євро на місяць; збирачі винограду у Бордо – 1 400 – 1 600 євро на місяць; домробітниця у сім'ю – 1 800 євро на місяць; няня з проживанням в українську родину – 2 500 євро; прибиральник / прибиральниця – 10,78 євро за годину;

Які вакансії доступні для українців у Франції без знання мови

Які вакансії доступні для українців у Франції без знання мови

працівники на склад овочів – 12,1 – 13,5 євро за годину; працівник кондитерської фабрики – 2 400 – 2 700 євро залежно від відпрацьованих годин; працівник на складі дитячого харчування у Парижі – 2 100 – 2 300 євро на місяць; пакувальник у цех одягу – 2 000 – 2 400 євро.

Зауважимо, при пошуку вакансій слід врахувати, що заробітна плата, зазначена в оголошеннях, є цифрою без будь-яких відрахувань (брутто). Тому на руки (нетто) працівник отримає приблизно на 25% менше.

Корисні ресурси для пошуку роботи у Франції

Українці із тимчасовим захистом у Франції автоматично отримують право на роботу. Працювати можна як за наймом, так і займатися підприємницькою діяльністю.

Новоприбулі особи можуть знайти всю корисну інформацію про облаштування у країні та варіанти пошуку роботи на громадському сайті Ukraine France. Шукати роботу можна і на сторінці центру зайнятості Pole Emploi, база якого містить найбільшу кількість вакансій у країні. Також корисними будуть такі популярні ресурси:

Qapa; Adzuna; Glassdoor; Indeed; Figaro Emploi; Cadremploi; Hello work; Technojobs – вакансії для спеціалістів IT.

Пропозиції роботи українцям також можна знайти у фейсбук-групах, наприклад, "Українці в Франції", "Франція, Париж – робота", "Українці у Франції/Робота Франція" тощо.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW