З початку року на Житомирщині ювенальні поліцейські розшукали понад півтисячі зниклих безвісти дітейНайчастіше з дому йшли підлітки, а причинами таких вчинків ставало непорозуміння з родинами або однолітками, бажання розважитися та отримати нові враження. Подекуди діти йшли мандрувати, піддавшись вмовлянням друзів, так би мовити, гуртом.

Загалом з початку 2023 року до територіальних підрозділів поліції надійшло 542 повідомлення про залишення дітьми місця проживання або навчання. У 515 випадках місцезнаходження зниклих дітей було встановлено у перші ж години після звернення (до 1 доби).

Під час розшуку безвісно зниклих дітей поліцейські обов’язково перевіряють розважальні заклади, ігрові майданчики, торговельні центри. Саме там дуже часто й перебувають неповнолітні, за розвагами забуваючи вчасно повернутися додому.

Зазначимо, що під час профілактичних заходів у населених пунктах області поліцейські виявили 13 випадків перебування дітей у закладах, в яких проводиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у пізню пору. Відтак щодо підприємців, які навіть не переймалися такими відвідувачами, були складені адміністративні матеріали за ст. 180-1 КУпАП.

Іноді під час розваг діти втрачають відчуття часу та вчасно не повертаються додому. Зазвичай їх швидко знаходять батьки або поліція. А подекуди доводиться розгортати масштабні пошуки із залученням значних ресурсів.

Така історія сталася влітку у Черняхівській громаді: батьки забили тривогу, коли 7-річна донька не повернулася увечері додому. Після марних самостійних пошуків упродовж ночі, вони звернулися до поліції. До розшуків дитини був залучений увесь особовий склад місцевого відділу поліцейської діяльності, кінологи, ювенальні поліцейські ГУНП та інші придані сили. Ситуація була серйозною і правоохоронці вже запідозрили, що дівчинка стала жертвою злочинця. Однак згодом виявилося, що увесь цей час вона знаходилася у господарському приміщенні неподалік, де заховалася, побоюючись покарання через пізнє повернення додому.

- Інколи підлітки залишаються на ночівлю у своїх друзів. Дорослим вони повідомляють, що батьки дозволили їм такі гостини. Саме тоді необхідно перевірити це та повідомити рідним юного гостя, що він знаходиться у них, - зауважує очільниця ювенальної превенції УПД ГУНП області Наталія Гончарук. – Такі прості дії дозволяють уникнути багатьох неприємних моментів.

У кожному з випадків залишення дитиною домівки ювенальні поліцейські працюють з родиною, шукають шляхи вирішення непорозумінь, за необхідності – залучають соціальні служби.

Поліцейські закликають батьків формувати довірливі стосунки з дітьми, навчати їх способів реагування у кризових ситуаціях, підтримувати постійний зв’язок, цікавитися їх колом спілкування та дбати про безпечне та корисне дозвілля тощо.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

З початку року на Житомирщині ювенальні поліцейські розшукали понад півтисячі зниклих безвісти дітей, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW