У Житомирі вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС14 грудня в Україні вшановують ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 9 по 23 травня 1986 року брав і зведений загін пожежних Житомирщини у кількості 289 чоловік.

Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Житомирській області.

На їх долю випало ліквідовувати пожежу кабелів у тунелях на станції в ніч з 22 на 23 травня, відкачувати з-під реактора забруднену воду, подавати воду на бетонування, забезпечувати зв'язок та пожежну безпеку у зоні відчуження, допомагати в евакуації населення.

Наслідки цієї діяльності не пройшли безслідно. Із 289 чоловік понад 150 пожежних-ліквідаторів померли від хвороб, що спричинила радіація.

7 грудня 2023 року пішов з життя ліквідатор наслідків аварії, колишній очільник пожежної охорони області Борис Чумак, який формував зведений загін і увесь час після аварії на громадських засадах допомагав побратимам у лікуванні.

Шана усім тим, хто рятував тоді світ! Щороку згадуємо про неоціненні подвиги всіх причетних!

Дякуємо й тим рятувальникам, які сумлінно виконують свою роботу нині. На ваших плечах – велика відповідальність. Ви – справжні титани! Справжні Герої без зброї!

Головне управління ДСНС України у Житомирській областіAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW