Бюджет розвитку Миколаєва без урахування субвенцій і запозичень складатиме близько ₴400 мільйонівУ Миколаєві бюджет розвитку на 2024 рік складе 787 мільйонів гривень, проте частина коштів – це запозичення та субвенції, тому на реалізацію міських проєктів виділено близько 400 мільйонів гривень.

Як пише видання ПН, бюджет розвитку складає 787 мільйонів, з них близько 200 мільйонів – кошти запозичення для придбання міських пасажирських автобусів і 175 мільйонів – кошти субвенції на розвиток інфраструктури для трьох комунальних підприємств. Решту 400 мільйонів розподілять наступним чином:

Виконком Миколаївської міськради – 297 мільйонів гривень, з них:

– 32 мільйони гривень – будівництво інформаційно-телекомунікаційної системи відеоспостереження та відеоаналітики "Безпечне місто Миколаїв";

– 213 мільйонів + 50 мільйонів гривень – запозичення та ПДВ на придбання пасажирського автотранспорту;

– 9,5 мільйонів – молодіжне кредитування.

Управління освіти – 6 мільйонів, які направлять на придбання обладнання на харчоблоки, придбання комп'ютерної техніки та ноутбуків, співфінансування для створення навчально-практичних центрів.

Глава комісії Олена Кісельова поцікавилась, навіщо зараз витрачати кошти на облаштування харчоблоків, якщо навчання здійснюється в дистанційному форматі і діти не ходять до шкіл, на що директор департаменту фінансів зазначила, що є програма і з державного бюджету надають відповідну субвенцію.

Управління охорони здоров'я – 74 мільйони гривень на придбання медтехніки та оновлення матеріально-технічної бази для покращення надання медичних послуг.

Департамент ЖКГ – 242 мільйони 893 тисячі гривень, але серед них якраз є ті 175 мільйонів держсубвенції, тому видатки департаменту складуть 66 мільйонів гривень, які витратять на капремонти житлового фонду, капремонт доріг та тротуарів, та будівництво комплексу з оброблення побутових відходів.

Департамент енергетики – 36 мільйонів гривень на заміну вікон та дверей в дитсадках та школах; капремонт покрівлі з утепленням та модернізації інженерних мереж "Міська дитяча лікарня №2"; встановлення сонячної електростанції та капітальний ремонт пологового будинку №3; реконструкція теплових мереж на території міста.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення – 5 мільйонів гривень на утримання та приведення засобів колективного захисту в готовність до використання за призначенням.

Управління капітального будівництва – 46 мільйонів гривень на капремонт автоматичної пожежної системи в навчальних закладах, будівництво укриттів, капремонт харчоблоків.

Також глава комісії Олена Кісельова поцікавилась, чи закладені у бюджеті кошти для допомоги ЗСУ. На що Віра Святелик пояснила, що наразі коштів на потреби армії в бюджеті немає, але такі питання розглядатимуться, якщо будуть вільні кошти або при перевиконанні бюджету.

— Субвенція державного бюджету виділяється або коштом вільного залишку, або при перевиконанні бюджету. Минулого року кошти субвенцій для військових частин ми виділяли саме на березневій сесії коштом вільного залишку. Тому кошти в місцевому бюджеті на 2024 на військову субвенцію не передбачені. В бюджеті закладені кошти тільки на харчування ТРО. Субвенцію для військових частин ми закладати не можемо. Ми можемо дочекатись вільного залишку і розподіляти його, – сказала Віра Святелик.

Нагадаємо, що у Миколаєві представили проєкт бюджету міста 2024 рік. Так, під час бюджетних слухань, 13 грудня, передає кореспондент 0512, стало відомо, що бюджет Миколаєва у наступному році складе 4,9 мільярда гривень.  Варто зазначити, що з наступного року міський бюджет втратить військовий ПДФО, тому директорка департаменту фінансів Віра Святелик пояснила, у зв’язку з цим «не дуже» вдається вкластися в план. Адже у наступному році двічі заплановане підвищення мінімальної  зарплати.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW