В Запоріжжі попрощались з бійцем, якого окупанти розстріляли під час здачі в полон16 грудня поховали 38-річного військовослужбовця Дмитра Алімова із Запоріжжя. Він один із двох захисників України, яких російські окупанти розстріляли під Авдіївкою під час здачі в полон.

Про це в Фейсбуці повідомив запорізький журналіст, який став на захист країни, Олександр Верьовкін.

- Одразу підкреслю жирною рискою, що залишатися на пекельній позиції до останнього патрона і здатися в полон, тільки коли закінчилися набої – не соромно, а почесно з будь-якої точки зору. Це справжній героїзм.

А з боку рашистів це підступний, безчесний і ганебний вчинок, який не минеться агресорам безкарно. Окрім того, що позиції наступними днями було відбито і ворога знищено, цей військовий злочин, зафільмований дроном, стане ще одним доказом у майбутньому суді, ще одним цвяхом у труну рашизму.Адже покарання мають понести не тільки ті, хто стріляв у Дмитра і його товариша, а також в Олександра Мацієвського та інших українців, а й ті, хто їх сюди, в Україну, направив.

Ми знали Дмитра як звичайного, доброго, працьовитого хлопця, вірного товариша, як солдата, який прийшов на захист свого народу за першим покликом і був готовий до останнього виконати наказ. Таким він для нас навіки й залишиться. Слава героям! - написав Олександр.

Відео із розстрілом двох українських військовослужбовців оприлюднив телеграм-канал Deep State 2 грудня. Група окупантів зайшла на позиції 45-го окремого стрілецького батальйону в районі с. Степове під Авдіївкою. Військовослужбовці вийшли з бліндажа, щоб здатись в полон.

Після оприлюднення відео страти українських захисників Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що росія вчергове порушила міжнародне гуманітарне право і він звертатиметься до ООН та Міжнародного Червоного Хреста.

- На відео чітко видно, що українські військові виконують необхідні кроки, які показують, що вони здаються у полон! Воїни були обеззброєнні, а їхні руки – піднятими до гори. Вони не несли жодної загрози! Російська сторона мала взяти їх у полон та надати статус військовополонених, - повідомив Дмитро Лубінець.

В Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ заявили, що мають підтверджену інформацію, що українські військовослужбовці були беззбройними. Міжнародна спільнота має засудити військовий злочин і притягнути керівництво країни-агресорки до відповідальності.

В Запоріжжі попрощались з бійцем, якого окупанти розстріляли під час здачі в полон , фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW