Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції.З початку повномасштабного вторгнення медицина стала за важливістю на один щабель з армією, адже збереження здоров'я нації -  стратегічно важливе завдання. Наші  медики невпинно працюють і продовжують навчатися новому, не зважаючи на жодні обставини.

Нещодавно команда фахівців з КП «2-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» вирушила на майстер клас до міста Суми, аби перейняти досвід одного з видатних українських лікарів – уролога Юрія Кудрявцева, котрий працює в «Клінічній лікарні Святого Пантелеймона цілителя» Сумської міської ради».

« З ПОЧАТКОМ ВІЙНИ Я, МОЯ РОДИНА ТА МОЯ КОМАНДА ЗАЛИШИЛИСЯ У СУМАХ. ДЛЯ ЛІКАРЯ ПО - ІНШОМУ БУТИ НЕ МОГЛО»

Дорога до Сум пролягає через Охтирку та Тростянець, котрі першими прийняли на себе ворожий удар з початком повномасштабного вторгнення. І хоча містечка потроху оговтуються і заліковують рани, скрізь на на нашому шляху – понівечені та зруйновані будівлі – спалені житлові будинки з чорними порожніми вікнами та потрощеними дахами.

Далі - Суми, і власне, мета візиту до міста - "Клінічна лікарня Святого Пантелеймона цілителя" Сумської міської ради", де діє урологічний центр під керівництвом Юрія Кудрявцева.

Юрій Михайлович Кудрявцев -  без перебільшення видатна особистість у медичній спільноті України. Адже саме до Сум приїздять на лікування пацієнти з усіх куточків України на лікування та лікарі для того, аби перейняти досвід.

А ще він -  неординарна особисть. Нещадно критикує псевдонаукові підходи до лікування, порушує «найнезручніші теми», руйнує стереотипи.

З перших хвилин знайомства команда урологічного центру приємно дивує гостинністю та щирістю. Відчувається, що тут немає «випадкових» людей, всі працюють злагоджено, як єдиний механізм.

Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-1

24 лютого 2022 року жоден лікар не покинув робочого місця – всі вони лишилися в Сумах, аби надавати допомогу.

« У Сумах лишився і я, і моя родина, - пригадує Юрій Кудрявцев, - старша донька на той час вже жила за кордоном, двоє молодших дітей та дружина були тут. По - іншому не могло і бути для мене, як лікаря».

У перші дні повномасштабки з Сум виїхала значна частина жителів, місто практично спорожніло.

У лікарнях виписали більшість пацієнтів, підоготувалися приймати поранених. І вони не забарилися. Переважно це були мешканці  окупованих навколишіх сіл – постраждалі внаслідок мінно – вибухових та вогнестрільних травм мирні жителі. Багато хто зміг потрапити до лікарні не одразу, люди  були в тяжкому стані - типова ситуація для фронтових регіонів.

А вже одразу після того, як росіян вибили з Сум, пацієнти знову почали приїздити до центру урології за допомогою з усіх куточків країни, і так триває по сьогодні.

В одному з інтерв'ю Юрій Кудрявцев говорив: «Для мене кожна складна операція – це драйв та адреналінозалежність». І в операційній, де пройшов майстер – клас Юрія Кудрявцева для полтавських лікарів це відчувалося.

Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-2

У рамках майстер класу були заплановані дві операції - лапароскопічна уретероцистонеостомія (пересадка сечоводу) та лапароскопічна пієлопластика (з приводу гідронефрозу).

ДОСВІД СУМСЬКОГО УРОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ МИ ОБОВ'ЯЗКОВО ВПРОВАДИМО ДЛЯ ПОЛТАВСЬКИХ ЛІКАРЕНЬ

Працівники КП «2-а МКЛ ПМР» вже кілька років співпрацюють з Юрієм Кудрявцевим, завдяки якому в закладі вже впровадили кілька операцій, і ось – чергова зустріч. На майстер клас приїхали завідувач відділення урології КП «2-а МКЛ ПМР» та Дмитро Щасний та Дмитро Іващенко на чолі з директором, КП «2-а МКЛ ПМР», професором Максимом Дудченком.

Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-3Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-4

Обидві операції проходять з докладними поясненнями Юрія Кудрявцева.

Поруч з Юрієм Кудрявцевим працює його дружина – операційна медична сестра Жанна Кудрявцева. Вони разом вже понад двадцять років – подружжя та колеги по операційній.

Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-5Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-6Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-7

По завершенню операцій Юрій Кудрявцев розповів про їх виконання:

«Одна пацієнтка мала пошкодження сечоводу. Це молода людина, яка півроку жила з трубочкою в нирці внаслідок того, що у неї було звуження сечоводу і сеча не проходила фізіологічним шляхом. Через декілька мінітаюрних проколів ми виконали лапаросокопічно реімплантацію (пересадку) сечоводу, ліквідували цю проблему.

Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-8Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-9Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-10

Інша пацієнтка – теж молода людина, з гідронефрозом внаслідок звуження пієлоуретрального сегменту. Це аномалія розвитку, яка призводить до того, що сеча погано відтікає з нирки, нирку «роздуває», втрачаються її функції. Ми виконали лапароскопічно пієлопластику стенозу цього сегменту. Операція тривала близько п'ятдесяти хвилин. Дуже почесно, що нам довіряють колеги з Полтави, яким ми представляємо методики» - розповів Юрій Кудрявцев.

«Ми приїхали переймати досвід напрацювань сумських колег і висловлюємо величезну подяку Юрію Кудрявцеву і адміністрації лікарні загалом. Важливо, що навіть у найважчі для країни часи ми не стоїмо на місці, рухаємося вперед, вчимося новаціям. Це має стратегічно важливе значення, адже від умінь наших спеціалістів напряму залежить здоров’я населення і ми впровадимо нові види втручань у полтавські лікарні» - говорить Максим Дудченко.

Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-11

«Два роки тому в КП «2-а МКЛ ПМР» було відкрито міське відділення урології. Ми йдемо в ногу з часом і вже оволоділи багатьма операціями в урологічній сфері. Але завжди є куди рухатися і є куди рости. І саме реконструктивна лапаросокопічна урологія – наша теперішня мета. А Юрій Михайлович Кудрявцев – наш ментор і вчитель номер один. Ми дуже йому вдячні за науку та можливість привнести новації у наш заклад» - наголосив Дмитро Іващенко.

Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-12

« Співпраця з сумськими колегами буде продовжена – і тепер вже ми чекаємо їх у Полтаві, аби поділитися власними напрацюваннями» - підсумував Максим Дудченко.

Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-13Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-14Полтавські лікарі переймали досвід у колег з Сум і планують впровадити надскладні реконструктивні операції., фото-15

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW