Про це Володимир Зеленський заявив під час пресконференції Grain from Ukraine у Києві 25 листопада.
За словами Зеленського, «зерновий коридор» працює, попри «різні виклики».
«росія намагається максимально блокувати зерновий коридор, але більш потужного впливу на сьогодні в неї немає», — сказав Зеленський.
Він додав, що є домовленості з Болгарією, Румунією та Великою Британією щодо роботи коридору. Так, Велика Британія займається страхуванням.
«Далі в мене є домовленості з кількома державами щодо потужного супроводження конвоїв. Це робитимемо ми, але на катерах, які нам передадуть», — розповів Зеленський.
Крім того, за словами президента, є «домовленості та позитивний сигнал від партнерів» щодо систем протиповітряної оборони для Одеської області.
«Скоро цей регіон буде захищений дуже потужною ППО. Нам важливі не лише кораблі, а й люди, які живуть в Одеській області», — запевнив Зеленський.
Після зриву «зернової угоди» росія вдалася до системних повітряних атак на портову інфраструктуру для зупинки українського агроекспорту. Водночас спостерігаються інформаційні спекуляції та спроби провокацій у Чорному морі для впливу на рух суден до українських портів.
У відповідь Україна запропонувала тимчасові маршрути у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (ІМО). Міністр інфраструктури Олександр Кубраков каже, що Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство та закликає росію припинити будь-які погрози й дотримуватися міжнародних конвенцій.
Коридори почали діяти з 8 серпня 2023 року. У Мінвідновлення зазначали, що передусім вони використовуються для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення рф.