За фальсифікацію вершкового масла оштрафували українського виробника: як виявити підробку



За інформацією Антимонопольного комітету України, 4 грудня 2023 року за введення покупців в оману було оштрафовано ТОВ "Відді" на 2,67 млн грн. Порушників закону викрили вже вдруге. Компанія-виробник вказувала недостовірну інформацію про склад продукту, який видавала за вершкове масло, пише Today.ua.

Повідомляється, що виробник обманював споживачів, вказуючи на упаковці назву продукту "солодковершкове масло" із вмістом 73% жиру. Експертиза встановила, що під час виробництва цієї продукції до її складу додавали жири немолочного походження, які не зазначаються на упаковці. Тобто товар не відповідає заявленому складу та назві.

В Антимонопольному комітеті нагадали, що для виробництва вершкового масла заборонено застосовувати будь-які жири та вершки, крім вироблених із коров'ячого молока. Це визначено ДСТУ 4399:2005 "Масло вершкове. Технічні умови". Недобросовісні виробники використовують рослинні компоненти, щоб здешевити вартість виробництва і отримати більші прибутки, "підсовуючи" підробку покупцям.

Як відрізнити справжнє вершкове масло від фальсифікату

Як бачимо, склад на упаковці продукту може бути неправдивим, тому довіряти такій інформації не можна. Але є можливість перевірити натуральність купленого масла наочно. Для цього слід скористатися такими способами:

  • охолодити масло в холодильнику, після чого натиснути на нього пальцем – якщо в маслі легко проминається ямка, то це підробка з великою кількістю рослинних жирів;
  • заморозити масло – після заморозки якісний продукт стає твердим як камінь, а розтає не менше ніж півгодини;
  • намазати масло на хліб – якісне масло намазується на хліб рівним шаром, а якщо воно збивається в крихту, то, ймовірно, в його складі є вода.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW